Podobenství o kopcích

středa 14. prosinec 2016 14:40

Zasněžený Buxus (prosinec 2016)
Václav Kovalčík

Parafráze apokryfní literatury, která je v současnosti aktuální, když se rozhlédneme. Záleží též na našich skutcích a činech, neboť život nesmí býti marný.

Rozmanitá krajina v sobě skýtá mnoho odlišných hor a kopců. Vystupuji na jeden bezvýznamný poblíž města, z něhož se rozhlédnu. Vidím výhled báječný, přesto si aktuálně neuvědomuji, že třeba někdo jiný vylezl na kopec ještě vyšší.

Měl tak ještě větší rozhled a perspektivu, ale to tak vůbec v našich životech nemusí být. Stačí špatné počasí a kvalitní výhled jest prostě fuč, a to v obou případech!

Proto buďme pilní a kreativní pro náš národ v rámci svých možností. Buďme milí, solidární k sobě a svým bližním, jedině tak nalezneme svou životní cestu nejen o svátcích.

1.JPG

Zasněžený Buxus (prosinec 2016) - zvětšeno

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Společenské dění, filozofie, věda, politika, próza, poezie aj. umění...

Věnuji se tradicím i experimentům. Píši svobodně své názory. Svobodně tvořím. Mám rád dobrou společnost. Posílám zajímavé internetové odkazy k nahlédnutí: http://www.vaclavkovalcik.estranky.cz/ http://www.youtube.com/user/v1adoniskovalcik/videos http://lesopark.webnode.cz/ http://vimeo.com/channels/vkovalcik http://vkovalcik.rajce.idnes.cz/ https://cs-cz.facebook.com/vasek.kovalcik https://twitter.com/#!/vaclavkovalcik http://vkovalcik.blog.cz/ http://www.liter.cz/autor-info-18610 http://www.dailymotion.com/vaclavkovalcik#video=xus6xf Ing. Václav Kovalčík, miluji Československo...

REPUTACE AUTORA:
6,26

Seznam rubrik

Tipy autora