Hýřivé odstupné nejen v politice je zločinem proti českému národu!

úterý 18. říjen 2016 15:21

Nelíbí se mi vysoké odstupné politikům, jimž zaniknul mandát! Ekonomika sice roste, ale to neznamená, dle mého názoru, plýtvání...

Nelíbí se mi vysoké odstupné politikům, jimž zaniknul mandát! Ekonomika sice roste, ale to neznamená, dle mého názoru, plýtvání peněz ze státního rozpočtu za každou cenu! Taktéž se mi nelíbí vysoké odstupné u vedoucích, úřednických a manažerských funkcí, stejně tak jejich vysoké odměny!

Ještě podotknu, že volby do Senátu jsou provázeny menší a menší účastí voličů, stejně tak volby do krajských zastupitelstev. Sice není zájem, ale ten je přímo zneužíván k totalitě nelidské, kdy výhody existují jen pro ty rovnější!

Ne nadarmo se hovoří o odstupujících politicích jako o vypasených prasatech, ale to by byla neoprávněná urážka užitečného zvířete, z něhož se připravují pokrmy. Lidé jsou již „otráveni“ volbami, ale přitom si vůbec neuvědomují, že nahrávají prospěchářům a zlatokopům!

Zároveň si neuvědomují, že volební neaktivitou se dostávají do nelítostné a zákeřné spirály! Vysvobození však existuje, a to sjednocením celého národa, který si nesmí nechat líbit útlak a krutou realitu narychlo schválených nesmyslných zákonů. Často vidím a slyším kolem sebe, že je třeba konečně vyklidit odpudivý a páchnoucí Augiášův chlív!

Neexistuje vysoké odstupné těm nahoře, to se musí zrušit! Částečným řešením by bylo samozřejmě zrušení nefunkčního a neperspektivního Senátu, ale to není všechno. Neexistuje vysoké odstupné i v ostatních V. I. P. pozicích, to se musí rovněž zrušit! Také u těchto vysokých funkcí třeba výrazně snížit a zmrazit platy, i když se říká, že by tito představitelé byli snadno zkorumpovatelní, ale to už se bohužel děje v politické žumpě!

To není závist, nýbrž pohled a upozornění na bezpráví, které tady bují a panuje! S tím se musí provždy skončit, peníze musejí sloužit skutečně potřebným, praktickým a užitečným věcem. Nelze je bezhlavě rozhazovat, jak se tady děje již čtvrt století! Také zákony musejí sloužit lidem a národu, musejí chránit a pomáhat, tam kde je třeba, abychom se dožili rozkvětu naší země. Jsem toho názoru, že nesmíme být montovnou Evropské unie, drancování naší přírody „ve jménu divných investic“ nepřipadá v úvahu.

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Společenské dění, filozofie, věda, politika, próza, poezie aj. umění...

Věnuji se tradicím i experimentům. Píši svobodně své názory. Svobodně tvořím. Mám rád dobrou společnost. Posílám zajímavé internetové odkazy k nahlédnutí: http://www.vaclavkovalcik.estranky.cz/ http://www.youtube.com/user/v1adoniskovalcik/videos http://lesopark.webnode.cz/ http://vimeo.com/channels/vkovalcik http://vkovalcik.rajce.idnes.cz/ https://cs-cz.facebook.com/vasek.kovalcik https://twitter.com/#!/vaclavkovalcik http://vkovalcik.blog.cz/ http://www.liter.cz/autor-info-18610 http://www.dailymotion.com/vaclavkovalcik#video=xus6xf Ing. Václav Kovalčík, miluji Československo...

REPUTACE AUTORA:
5,98

Seznam rubrik

Tipy autora