Můj ostravský sen

neděle 25. září 2016 10:11

O mém nedávném snu, který se mi zdál. Týká se „blokovaného“ vztahu, životního prostředí a fantazie.

Ocitám se v moderní Ostravě. Vidím tekoucí řeku Ostravici v parném létě. Rád bych se v ní vykoupal, ale obávám se, že šlápnu na střep, hřebík, anebo se zraním o nějaký drát. Může to být cokoliv, když do tak kdysi nádherné a čisté řeky bylo vypuštěno mnoho hnusného „svinstva“ z nedalekých továren, jež opět chrlí jedovaté látky různých skupenství!

Zavítám však do jednoho zapomenutého stavení. Zde vidím svou spolužačku Janu D., do níž jsem byl zamilován za svých středoškolských let, ale ona mě vůbec nechtěla! Mnoho let uběhlo, oba jsme již dospělí, máme rozdílné životy. Chceme se, zároveň nechceme!

Mohli jsme se vzít, ale okolnosti nás donutily nenávidět se. A tak se jen na sebe díváme, ale nemůžeme si nic říct, mlčíme ze strachu a předem nadiktovaných předsudků jako hrob!

Náhle mě neznámá síla zavleče až na autobusové nádraží, kde jsou vidět obrovské benzínové pumpy. Nemůžu odtud uniknout, neboť jsem v zajetí „nekonečného“ prostoru, jenž je plný smrtících jedů!

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Společenské dění, filozofie, věda, politika, próza, poezie aj. umění...

Věnuji se tradicím i experimentům. Píši svobodně své názory. Svobodně tvořím. Mám rád dobrou společnost. Posílám zajímavé internetové odkazy k nahlédnutí: http://www.vaclavkovalcik.estranky.cz/ http://www.youtube.com/user/v1adoniskovalcik/videos http://lesopark.webnode.cz/ http://vimeo.com/channels/vkovalcik http://vkovalcik.rajce.idnes.cz/ https://cs-cz.facebook.com/vasek.kovalcik https://twitter.com/#!/vaclavkovalcik http://vkovalcik.blog.cz/ http://www.liter.cz/autor-info-18610 http://www.dailymotion.com/vaclavkovalcik#video=xus6xf Ing. Václav Kovalčík, miluji Československo...

REPUTACE AUTORA:
5,98

Seznam rubrik

Tipy autora