Jsme otroky západu!

sobota 10. září 2016 19:23

Česká republika - dříve Československo - se podobá těžce zraněnému organismu v post-sametové době, která bohužel nahrává „gaunerům“ ve...

Česká republika - dříve Československo - se podobá těžce zraněnému organismu v post-sametové době, která bohužel nahrává „gaunerům“ ve vysokých pozicích! Přitom se z naší země vyveze několik stovek miliard ročně, a to ze zprivatizovaných, dříve státních a prosperujících podniků, které byly „uměle“ uvedeny do krachu, aby „pár vyvolených“ zbohatlo na korupci!

Často čtu diskuze, že hospodářsky doženeme Rakousko za 90 let, ale pak se v diskusním fóru nachází názor, že to vlastně nebude nikdy, neboť jsme rovnou spadli do spirály, jež nás točí až do rozvojových zemí! Také panuje cenzura v tisku, kde vlastenečtí blogeři a autoři bývají dennodenně umlčováni, jejich názory nejsou prostě in!

Statisíce občanů se nacházejí v chudobě, neboť jsou vykořisťováni a zubožováni současným kapitalismem, jenž nemyslí vůbec na lidi! Ti jsou jen dobří krátkodobě, a to při volbách!

Zaměstnanci jsou neustále bráni na hůl, mnoho z nich chudne dál, nachází se v existenčních a sociálních problémech! Taktéž handicapovaní a zdravotně znevýhodnění mají nízké příspěvky a invalidní důchody neslučitelné se životem!

Jsme otroky západu! Pojídáme potraviny „čtvrté až páté cenové skupiny!“ Jsme odpadní skládkou západu též z hlediska životního prostředí! Evropské dotace slouží jen vyvoleným a ještě „rovnějším!“

Dříve jsme hospodářsky prosperovali, byli úplně soběstační, ale post-sametové období nás uvedlo spíše do rozvojových zemí - viz směšně nízké mzdy, což většinou nesplňuje kriterium průměrné mzdy, i když se čím dál víc statisticky kouzlí a čaruje na politickou objednávku, aby se prý neřeklo!

Jak z této spirály ven? Lidé často hovoří o zestátnění podniků, které byly záměrně rozkradeny. Je třeba vystoupit z Evropské unie, jež nahrává pouze nenasytným oligarchům. Navíc zde panuje dlouhodobá nerovnost mezi původními zeměmi a post-komunistickými státy. Též Česká republika - dříve Československo - je obětí politické a hospodářské diskriminace a šikany! A to se odráží všude např. v nucené podpoře nepřizpůsobivých a potenciálních teroristů!

A tak je třeba nastavit správný pořádek a priority v otázce přerozdělování finančních prostředků. Právě ty mají sloužit skutečně potřebným, k obnově soběstačného hospodářství, aby „ekonomické statky“ a přírodní zdroje byly opět naše. Nechtějme být otroky západu - to by nás zabilo!

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Společenské dění, filozofie, věda, politika, próza, poezie aj. umění...

Věnuji se tradicím i experimentům. Píši svobodně své názory. Svobodně tvořím. Mám rád dobrou společnost. Posílám zajímavé internetové odkazy k nahlédnutí: http://www.vaclavkovalcik.estranky.cz/ http://www.youtube.com/user/v1adoniskovalcik/videos http://lesopark.webnode.cz/ http://vimeo.com/channels/vkovalcik http://vkovalcik.rajce.idnes.cz/ https://cs-cz.facebook.com/vasek.kovalcik https://twitter.com/#!/vaclavkovalcik http://vkovalcik.blog.cz/ http://www.liter.cz/autor-info-18610 http://www.dailymotion.com/vaclavkovalcik#video=xus6xf Ing. Václav Kovalčík, miluji Československo...

REPUTACE AUTORA:
5,98

Seznam rubrik

Tipy autora