Můj názor ohledně války na Blízkém východě

čtvrtek 25. srpen 2016 18:12

Nejprve bych chtěl sdělit jednu věc, že chování tureckého režimu je dýkou do zad evropským demokraciím, které ne a ne odhalit a odstranit jakýsi „politický a mocenský nádor.“ Dále se mi nelíbí zatýkání a vyhazování právě těch, kdož se...

Nejprve bych chtěl sdělit jednu věc, že chování tureckého režimu je dýkou do zad evropským demokraciím, které ne a ne odhalit a odstranit jakýsi „politický a mocenský nádor.“ Dále se mi nelíbí zatýkání a vyhazování právě těch, kdož se podíleli na převratu proti diktatuře Erdogana.

Také se mi nelíbí snahy o likvidaci obyvatel kurdské národnosti, co se týče války na Blízkém východě. I když mají Kurdové staré zbraně, jsou velmi stateční v bojích proti fanatickému islámskému státu – bojují muži, bojují i ženy.

Jenže Asadův režim na území Sýrie kurdskou přítomnost vlastně nemusí. Tím dochází, dle mého názoru, ke stálé existenci islámského státu, který se směje demokratickým mocnostem a nejednotným národnostem. Tahle válka je neustále prodlužována, a to zcela zbytečně!

Vinu nese Turecko, o němž je známo, že materiálně podporuje islámský stát. Vinu nesou Spojené státy americké za rozvracení blízkovýchodních ekonomik, také za protahování válečného konfliktu svou přítomností – proto je stále na mapě fanatický islámský stát zotročující a vraždící obyvatele různých vyznání, názorů a přesvědčení!

Islámský stát již zničil mnoho historických památek, a bude ničit dál, pokud se jej civilizovaný svět co nejdřív nezbaví! Islámští fanatici často využívají živé štíty složené z nezletilých dětí, naslibují jim „hory a doly“ o islámském vstupu do nebe, aby mocní tohoto zločinného spolku nemuseli vůbec bojovat. Raději se schovají do svých zajištěných úkrytů, a budou řídit válku dál! Takoví jsou to zbabělci!

Mnoho lidí zaznamenalo, že něco smrdí v téhle válce, jež se zároveň přesunuje do mezinárodní politické roviny. Vedle sebe fungují dva válečné proudy: studená a horká válka. K tomu se prohlubuje uprchlická krize, kde je jasně prokázáno, že se zároveň přepravují teroristé do ještě demokratických zemí Evropské unie!

Aby byla válka na Blízkém východě včas ukončena, tak je třeba spojit veškeré síly národnostní proti společnému nepříteli, jímž je islámský stát. Někde se tak děje, ale dle celkového efektu to nejde zas tak rychle, jak by si to představil skutečně „svobodný“ svět. Někde se najdou „černé ovce“ podporující agresivní islámský stát „v národním a mezinárodním pojetí.“ K porážce islámského státu je třeba již zmíněná jednota, statečnost a cílevědomost, jinak se islámských fanatiků nezbavíme!

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Společenské dění, filozofie, věda, politika, próza, poezie aj. umění...

Věnuji se tradicím i experimentům. Píši svobodně své názory. Svobodně tvořím. Mám rád dobrou společnost. Posílám zajímavé internetové odkazy k nahlédnutí: http://www.vaclavkovalcik.estranky.cz/ http://www.youtube.com/user/v1adoniskovalcik/videos http://lesopark.webnode.cz/ http://vimeo.com/channels/vkovalcik http://vkovalcik.rajce.idnes.cz/ https://cs-cz.facebook.com/vasek.kovalcik https://twitter.com/#!/vaclavkovalcik http://vkovalcik.blog.cz/ http://www.liter.cz/autor-info-18610 http://www.dailymotion.com/vaclavkovalcik#video=xus6xf Ing. Václav Kovalčík, miluji Československo...

REPUTACE AUTORA:
5,98

Seznam rubrik

Tipy autora