Lichva jménem záchrany Řecka

neděle 25. leden 2015 21:50

Dlouho čtu zprávy, které se týkají nezáviděníhodné situace Řecka v Evropské unii. Právě tenhle stát je zadlužen na několik generací dopředu. Jeho kritici však praví, že si to zavinil...

Dlouho čtu zprávy, které se týkají nezáviděníhodné situace Řecka v Evropské unii. Právě tenhle stát je zadlužen na několik generací dopředu. Jeho kritici však praví, že si to zavinil úplně sám, což není úplná pravda. Dlouho pozoruji, jak jsou ostatní státy v Evropské unii brány na hůl. Dnešním mottem Evropy je bohužel zadlužit se co nejvíce – prý se tím podpoří hospodářský růst a zlepší ekonomická situace krizí zasažených zemí, jenže se tak neděje.

Zdá se, že „zadlužené“ ekonomické směry a teorie přestávají fungovat v dnešním „kapitalistickém“ chaosu a bezpráví. Mafie, jménem Evropská unie, dostává většinu členských států na scestí – do problémů, z nichž není cesta zpět!

Hlavně že si Německo po prohraných dvou světových válkách chrochtá v úplném blahobytu! Něco tady nehraje, něco tady zapáchá - viz nečestná politika, jež spočívá v devastaci ostatních evropských ekonomik!

Případ souvisí nejen se současným Řeckem, ale jednoho dne můžeme být na řadě i my. Nechci strašit, jen se bojím o existenci našeho státu, který též rapidním tempem upadá do nenávratných dluhů! Sto miliard deficitu sem  -  sto miliard deficitu zase tam! Evropská unie si totiž mne ruce. Pozoruji zde jistý záměr úplně zlikvidovat (zruinovat) nejen post-komunistické země.

Když porovnám Řecko s Českou republikou, tak nás vlastně zachraňuje nenáviděný socialismus, jenž oddálil náš bankrot. Navíc západní blok žil (dodnes žije) již zmíněnou teorií o zadlužování ekonomik za každou cenu. Čím déle na západě – tím hůř, i když se může na socialismus beztrestně nadávat! Bohužel nás „kapitalistické“ školství učilo, že socialismus je špatný, nekonkurenceschopný a prodělečný, přesto hodně záleží, jak se političtí a ekonomičtí představitelé chovají k ostatním občanům. Právě etika ve správě státu a hospodaření má vliv na hospodářský výsledek a všeobecné blaho.

Všem státům Evropské unie bych doporučil, aby uvažovaly eticky na všech frontách ve společnosti. Musí se zabránit rozkrádání národních ekonomik. Též podporujme naše tradice i zvyklosti. Pokud na Euro nemáme, tak jej nebudeme přijímat. Stejně může stát, jenž se na Euro „necítí,“ svobodně vystoupit z Evropské unie. Evropské státy nelze donekonečna hospodářsky ždímat a šikanovat nesmyslnými normami. Evropská unie si musí uvědomit, že není středem vesmíru.

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Společenské dění, filozofie, věda, politika, próza, poezie aj. umění...

Věnuji se tradicím i experimentům. Píši svobodně své názory. Svobodně tvořím. Mám rád dobrou společnost. Posílám zajímavé internetové odkazy k nahlédnutí: http://www.vaclavkovalcik.estranky.cz/ http://www.youtube.com/user/v1adoniskovalcik/videos http://lesopark.webnode.cz/ http://vimeo.com/channels/vkovalcik http://vkovalcik.rajce.idnes.cz/ https://cs-cz.facebook.com/vasek.kovalcik https://twitter.com/#!/vaclavkovalcik http://vkovalcik.blog.cz/ http://www.liter.cz/autor-info-18610 http://www.dailymotion.com/vaclavkovalcik#video=xus6xf Ing. Václav Kovalčík, miluji Československo...

REPUTACE AUTORA:
5,98

Seznam rubrik

Tipy autora