Novoroční projev 2015

čtvrtek 1. leden 2015 00:15

PF 2015
Václav Kovalčík

Vážení občané, naše země si prošla v minulosti vážnými průšvihy, neboť často selhávalo právo společně se spravedlností. Opět nás...

Vážení občané, naše země si prošla v minulosti vážnými průšvihy, neboť často selhávalo právo společně se spravedlností. Opět nás straší astronomický státní dluh i dluhy domácností. Zklamání post-sametovým vývojem nás dosud provází.

Již nelze donekonečna zesměšňovat a poškozovat pověst naší republiky. V Evropské unii jsme bohužel k smíchu, když zastáváme ještě „evropštější“ politiku. Tímhle systémem se dostáváme na scestí. Navíc hrozí - v našich končinách - vláda „vyvolených“ oligarchů. Veřejný sektor je tak zaprodáván soukromému – v  souvislostech je tenhle stát likvidován nejen po stránce existenční!

Stát nelze považovat za firmu. Stát je instituce, která by měla sloužit svým občanům, kteří ji svými daněmi podporují. Pokud by z našeho státu vznikla firma, tak hrozí zapomenutí na morální hodnoty, na právo a spravedlnost. V našich podmínkách si nemůžeme dovolit tohle opomenutí, ani bych to nedoporučoval. Sice můžeme mít myšlení, co se týče kladných výsledků hospodaření, harmonie společenského života, podpory přívětivých hodnot a zajištěné prosperity.

A tak buďme zasvěceni do společné osvěty, kterou ve všech poctivých oborech lidské činnosti potřebujeme. Náš stát může hospodařit jako úspěšná firma, ale měl by zůstat aktivní a společnou institucí pro lidi. V novém roce 2015 doufejme v nápravu politického a hospodářského konání. A tak obraťme náš kompas k prosperitě, vzájemné solidaritě a všeobecné spokojenosti.

Vše nejlepší v novém roce 2015 přeji všem lidem dobré vůle.

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Společenské dění, filozofie, věda, politika, próza, poezie aj. umění...

Věnuji se tradicím i experimentům. Píši svobodně své názory. Svobodně tvořím. Mám rád dobrou společnost. Posílám zajímavé internetové odkazy k nahlédnutí: http://www.vaclavkovalcik.estranky.cz/ http://www.youtube.com/user/v1adoniskovalcik/videos http://lesopark.webnode.cz/ http://vimeo.com/channels/vkovalcik http://vkovalcik.rajce.idnes.cz/ https://cs-cz.facebook.com/vasek.kovalcik https://twitter.com/#!/vaclavkovalcik http://vkovalcik.blog.cz/ http://www.liter.cz/autor-info-18610 http://www.dailymotion.com/vaclavkovalcik#video=xus6xf Ing. Václav Kovalčík, miluji Československo...

REPUTACE AUTORA:
5,98

Seznam rubrik

Tipy autora