Novoroční projev 2015

čtvrtek 1. leden 2015 00:15

PF 2015
Václav Kovalčík

Vážení občané, naše země si prošla v minulosti vážnými průšvihy, neboť často selhávalo právo společně se spravedlností. Opět nás...

Vážení občané, naše země si prošla v minulosti vážnými průšvihy, neboť často selhávalo právo společně se spravedlností. Opět nás straší astronomický státní dluh i dluhy domácností. Zklamání post-sametovým vývojem nás dosud provází.

Již nelze donekonečna zesměšňovat a poškozovat pověst naší republiky. V Evropské unii jsme bohužel k smíchu, když zastáváme ještě „evropštější“ politiku. Tímhle systémem se dostáváme na scestí. Navíc hrozí - v našich končinách - vláda „vyvolených“ oligarchů. Veřejný sektor je tak zaprodáván soukromému – v  souvislostech je tenhle stát likvidován nejen po stránce existenční!

Stát nelze považovat za firmu. Stát je instituce, která by měla sloužit svým občanům, kteří ji svými daněmi podporují. Pokud by z našeho státu vznikla firma, tak hrozí zapomenutí na morální hodnoty, na právo a spravedlnost. V našich podmínkách si nemůžeme dovolit tohle opomenutí, ani bych to nedoporučoval. Sice můžeme mít myšlení, co se týče kladných výsledků hospodaření, harmonie společenského života, podpory přívětivých hodnot a zajištěné prosperity.

A tak buďme zasvěceni do společné osvěty, kterou ve všech poctivých oborech lidské činnosti potřebujeme. Náš stát může hospodařit jako úspěšná firma, ale měl by zůstat aktivní a společnou institucí pro lidi. V novém roce 2015 doufejme v nápravu politického a hospodářského konání. A tak obraťme náš kompas k prosperitě, vzájemné solidaritě a všeobecné spokojenosti.

Vše nejlepší v novém roce 2015 přeji všem lidem dobré vůle.

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Žádný diskusní příspěvek dosud nebyl vložen.

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Společenské dění, filozofie, věda, politika, próza, poezie aj. umění...

Věnuji se tradicím i experimentům. Píši svobodně své názory. Svobodně tvořím. Mám rád dobrou společnost. Posílám zajímavé internetové odkazy k nahlédnutí: http://www.vaclavkovalcik.estranky.cz/ http://www.youtube.com/user/v1adoniskovalcik/videos http://lesopark.webnode.cz/ http://vimeo.com/channels/vkovalcik http://vkovalcik.rajce.idnes.cz/ https://cs-cz.facebook.com/vasek.kovalcik https://twitter.com/#!/vaclavkovalcik http://vkovalcik.blog.cz/ http://www.liter.cz/autor-info-18610 http://www.dailymotion.com/vaclavkovalcik#video=xus6xf Ing. Václav Kovalčík, miluji Československo...

REPUTACE AUTORA:
5,54

Seznam rubrik

Tipy autora

tento blog
všechny blogy