17. listopad trochu jinak

sobota 15. listopad 2014 19:31

Vážení čtenáři, tentokrát bych začal psát z jiného úhlu. Máme sice 25 let „vytoužené“ svobody, ale pro...

Vážení čtenáři, tentokrát bych začal psát z jiného úhlu. Máme sice 25 let „vytoužené“ svobody, ale pro Církev československou husitskou tato léta znamenají směřování k zániku. Tradice a husitství jsou na všech frontách pošlapány. V dnešní době sice můžeme vycestovat do zahraničí, a to celkem bez problémů. V dnešní době, pokud máme vůbec peníze, můžeme nakupovat zboží v supermarketech, ale za jakou cenu?

Za cenu státních i veřejných dluhů, bídy a chudoby, absence vzdělanosti a národního (vlasteneckého) povědomí. Často se v souvislosti se 17. listopadem uvádí termín: překabátění komunisti, kteří se zmocnili veškerého bohatství naší země a zadlužili nás na příští generace.  Právě ti zneužili přání občanů po svobodě. Někdo by mohl namítnout, že Sametová revoluce byla vykonstruována, že se jednalo o pouhé divadlo, kde účinkovali zejména studenti.

Takový je 17. listopad, takové je čtvrtstoletí zdánlivé svobody, jež si vybírá svou krutou daň. V ulicích měst a pod mosty se nalézají lidé úplně bez domova, řada z nich je bez sociálního a zdravotního pojištění. Dále se v naší republice rozmáhají lichváři a různí podvodníci, kteří těží z legislativních nedokonalostí a chaosu. Navíc nám vládne Internet, kde si část společnosti léčí své mindráky atakováním druhých (bližních) na diskuzích. Taková jsou léta po 17. listopadu 1989! A bude hůř, pokud společnost neprocitne.

Přál bych si, aby se Československo opět sjednotilo a aby výrazně početně posílila Církev československá husitská.  Přál bych si rozkvět všeobecného dobra. Nechť se děti a mládež zbaví „okovů“ a nástrah virtuálního světa a zamíří třeba do přírody, na procházku, za sportem, anebo rovnou za kulturou.

Situace po 17. listopadu 1989 mohla být lepší, pokud bychom eliminovali zlo, které dodnes škodí našemu národu, ať už po stránce ekonomické, či politické.  Situace po 17. listopadu mohla být lepší, pokud by se vzchopila naše církev, jenže církevní restituce zhoršují pověst celého křesťanství v České republice - v zemi, která je ve světě považována za ateistickou a nepřátelskou k víře. A tak napravme její pověst a ukažme občanům ten správný směr.  

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Společenské dění, filozofie, věda, politika, próza, poezie aj. umění...

Věnuji se tradicím i experimentům. Píši svobodně své názory. Svobodně tvořím. Mám rád dobrou společnost. Posílám zajímavé internetové odkazy k nahlédnutí: http://www.vaclavkovalcik.estranky.cz/ http://www.youtube.com/user/v1adoniskovalcik/videos http://lesopark.webnode.cz/ http://vimeo.com/channels/vkovalcik http://vkovalcik.rajce.idnes.cz/ https://cs-cz.facebook.com/vasek.kovalcik https://twitter.com/#!/vaclavkovalcik http://vkovalcik.blog.cz/ http://www.liter.cz/autor-info-18610 http://www.dailymotion.com/vaclavkovalcik#video=xus6xf Ing. Václav Kovalčík, miluji Československo...

REPUTACE AUTORA:
5,98

Seznam rubrik

Tipy autora