Narodil jsem se v Československu

úterý 28. říjen 2014 21:28

Nelíbí se mi pošlapání státu, v němž jsem se narodil. Konkrétně jsem se narodil v Československu – nikoliv v České republice. Názory Roberta Fica a Bohuslava Sobotky nám sice popisují, jak...

Nelíbí se mi pošlapání státu, v němž jsem se narodil. Konkrétně jsem se narodil v Československu – nikoliv v České republice. Názory Roberta Fica a Bohuslava Sobotky nám sice popisují, jak pěkné jsou současné vztahy mezi Čechy a Slováky, jak to mezi oběma národy pozitivně klape, přitom se zapomíná na dřívější prosperitu a suverenitu federace, která kdysi žila.

V dnešním režimu se opěvuje rozdělení obou států, okleštění obou republik a oslabení středoevropské pozice. 28. říjen by měl slavit vznik Československa, nikoliv rozpad České a Slovenské republiky. Slavení tohoto svátku mi připadá až příliš okleštěné, neboť vyzdvihuje spíše neúspěchy, které pokládá za mezinárodní úspěchy – pro zachování míru ve střední Evropě. To je vlastně pokrytectví, nemyslíte?! Dějiny se dají podle dnešních politiků snadno okecat, vždyť se opět vracíme do zajetí Protektorátu Čechy a Morava a Slovenského štátu – tentokrát pod taktovkou Evropské unie!

Dnešní politika státu i mezinárodní politika hrubě podceňují existenci velké suverénní země ve střední Evropě, a proto dochází v médiích k pravidelnému očerňování československé jednoty. Kvůli tomu stojíme ve stádiu poražených států, kde jsou obrovské sociální a společenské problémy, neboť selhává morálka, je dennodenně pošlapávána spojenecká hrdost. Obě ekonomiky se navíc rapidně zadlužují.

28. října 2014 jsem doprovázel bohoslužbu, kde jsem zahrál Československou státní hymnu. Jednal jsem dle svého svědomí. Proč má být Česká státní hymna osamocena? To není ono! Dvě hymny vždycky stály v notových zápisech vedle sebe, vždyť na sebe navazovaly.

Na závěr bych chtěl napsat, že si přeji návrat tradic, návrat Československa, i když je to v dnešní společnosti považováno za nemožné. Snad se jednou probudí naše srdce pro myšlenku společného státu. Snad si v budoucnu uvědomíme, kde se v historii obou národů stala chyba, abychom ji mohli napravit.

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Společenské dění, filozofie, věda, politika, próza, poezie aj. umění...

Věnuji se tradicím i experimentům. Píši svobodně své názory. Svobodně tvořím. Mám rád dobrou společnost. Posílám zajímavé internetové odkazy k nahlédnutí: http://www.vaclavkovalcik.estranky.cz/ http://www.youtube.com/user/v1adoniskovalcik/videos http://lesopark.webnode.cz/ http://vimeo.com/channels/vkovalcik http://vkovalcik.rajce.idnes.cz/ https://cs-cz.facebook.com/vasek.kovalcik https://twitter.com/#!/vaclavkovalcik http://vkovalcik.blog.cz/ http://www.liter.cz/autor-info-18610 http://www.dailymotion.com/vaclavkovalcik#video=xus6xf Ing. Václav Kovalčík, miluji Československo...

REPUTACE AUTORA:
5,98

Seznam rubrik

Tipy autora