Můj prezidentský sen

sobota 25. říjen 2014 20:06

O mém snu, který se mi nedávno zdál. Týká se sportu, volného času a politiky.

Se spolužáky hraji florbal. Do branky mě nominovali, abych zastal funkci nejlepšího chytače střel. Zázrakem jsem nepustil žádný gól, všechno šlo hladce, jenže po dlouhé době se začala obě družstva nudit.

V tu chvíli mě napadla myšlenka nového sportu. Jednalo se o florbal, kde najednou proti sobě hrají čtyři družstva. Na hřišti se nacházejí čtyři branky - každá v jednom rohu. Tak trochu jsem zkrášlil sportovní stereotyp, jenž se stal najednou atraktivní a populární. Novinka se snadno přenesla do ledního hokeje, fotbalu, sálového fotbalu, do šachů, dámy aj. sportů.

Najednou mě přemáhá stín – vidím prezidenta Miloše Zemana, který zároveň touží po několika funkcích. Chce se dostat hlavně do redakčních a mediálních rad. Klidně by prezidentskou funkci zahodil pro své hlavní slovo v médiích.

Tak trochu se naše hlava státu nudila. Byla přesycena znalostmi různých oborů lidské činností. Vlastně prožívala ve své mysli jakýsi zápas. S prezidentem ČR jsem hovořil o dalších věcech  - náš dialog byl velmi zajímavý a vyrovnaný.

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Společenské dění, filozofie, věda, politika, próza, poezie aj. umění...

Věnuji se tradicím i experimentům. Píši svobodně své názory. Svobodně tvořím. Mám rád dobrou společnost. Posílám zajímavé internetové odkazy k nahlédnutí: http://www.vaclavkovalcik.estranky.cz/ http://www.youtube.com/user/v1adoniskovalcik/videos http://lesopark.webnode.cz/ http://vimeo.com/channels/vkovalcik http://vkovalcik.rajce.idnes.cz/ https://cs-cz.facebook.com/vasek.kovalcik https://twitter.com/#!/vaclavkovalcik http://vkovalcik.blog.cz/ http://www.liter.cz/autor-info-18610 http://www.dailymotion.com/vaclavkovalcik#video=xus6xf Ing. Václav Kovalčík, miluji Československo...

REPUTACE AUTORA:
5,98

Seznam rubrik

Tipy autora