Milovat své bližní je v dnešní době daleko těžší

sobota 17. květen 2014 02:55

Pohybujeme se v dosti nebezpečném režimu, i když máme více svobod.  Můžeme třeba beztrestně věřit v Krista, anebo ve Stalina, či krokodýla atd. Nikdo nám na první pohled...

Pohybujeme se v dosti nebezpečném režimu, i když máme více svobod.  Můžeme třeba beztrestně věřit v Krista, anebo ve Stalina, či krokodýla atd. Nikdo nám na první pohled nic nezakazuje. Chtěl bych zmínit svou nedávnou zkušenost, kterou jsem zažil.

Seznámil jsem se s jednou „dívkou“ – opravdu si prožila krušné manželství. Ke sňatku totiž došlo v chrámu Božím. Svěřila se mi, že tenhle církevní sňatek musí nechat anulovat, aby si mě mohla vzít.

Vyprávěla mi o svém životě. Dokonce jsme spolu hledali zaměstnání a nemovitost, i když jsem „naštěstí“ marně žádal o hypotéku na bydlení u své banky, abychom nebydleli v předraženém nájemním bytě. Dále pak abychom měli alespoň tři děti.

 Říkala mi též, že ji bývalý manžel uvrhl do astronomických dluhů. A tak jsme uvažovali, že před svatbou uzavřeme patřičnou předmanželskou smlouvu, aby na dveře nezaklepali exekutoři. Opravdu jsme randili, dokonce jsme chodili po různých obchodech, aby svatba byla prostě perfektní. Hodně jsem protelefonoval ohledně vyřizování záležitostí.

Docela jsem se kvůli předčasnému zařizování naběhal. Dokonce jsem byl v bytě jejího otce, který mě považuje – dalo by se říci – za socku, ba něco horšího. Ve své zamilovanosti jsem mu vysvětloval, jak to všechno zvládneme.

Její táta neustále přecházel z kuchyně do obývacího pokoje. Pořád jí něco vyčítal. Navíc tahle „dívenka“ má bratra, který ji vydírá, když je chudá a ožebračená z předchozího manželství. Platí jí jen skromné výdaje.

Opravdu se zde projevuje zákeřný fenomén, kdy chudí a bezmocní „členové rodiny“ jsou vydíráni těmi bohatými a movitějšími. Její bratr prý četl sms-zprávy, které jí ode mě přicházely.

Randění začalo asi 1. května. Později jsme se zasnoubili. 16. května jsem uvedený vztah vypověděl, neboť jsem se dozvěděl o jejím „kamarádovi,“ který ji sexuálně a násilně „zneužil.“ Lítaly totiž střepy od vitríny!

Na Facebooku jí vyhrožoval, že mě zabije, až mě potká. Docela mafie, nemyslíte? Mnoho peněz jsem procestoval. Prostě se mi svěřovala se vším, jen abychom byli spolu.

16. května došlo k lámání chleba – musela jít na gynekologii – protože si myslela, že je těhotná s tím individuem,“ které mě vlastně chce zabít a které je zbaveno svéprávnosti. Jenže takový člověk si klidně beztrestně běhá venku, dokonce má přístup k internetu. Zásnuby, nezásnuby - musel jsem prostě tenhle vztah ukončit, neboť bych přišel na mizinu, pokud by se realizovala svatba. Po svém rozchodu jsem ve svém mobilním telefonu zaznamenal mnoho zmeškaných hovorů.

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Společenské dění, filozofie, věda, politika, próza, poezie aj. umění...

Věnuji se tradicím i experimentům. Píši svobodně své názory. Svobodně tvořím. Mám rád dobrou společnost. Posílám zajímavé internetové odkazy k nahlédnutí: http://www.vaclavkovalcik.estranky.cz/ http://www.youtube.com/user/v1adoniskovalcik/videos http://lesopark.webnode.cz/ http://vimeo.com/channels/vkovalcik http://vkovalcik.rajce.idnes.cz/ https://cs-cz.facebook.com/vasek.kovalcik https://twitter.com/#!/vaclavkovalcik http://vkovalcik.blog.cz/ http://www.liter.cz/autor-info-18610 http://www.dailymotion.com/vaclavkovalcik#video=xus6xf Ing. Václav Kovalčík, miluji Československo...

REPUTACE AUTORA:
5,98

Seznam rubrik

Tipy autora