Církev by měla být postavena na rodinném společenství věřících

pátek 11. duben 2014 21:44

O tom, zda měl Ježíš Kristus svou ženu, či dokonce rodinu, se hádají lidé napříč...

O tom, zda měl Ježíš Kristus svou ženu, či dokonce rodinu, se hádají lidé napříč duchovním, vědeckým a mediálním spektrem. Často jsou křesťanům předhazovány jejich chyby a omyly. Svým článkem reaguji na zprávy o objevených apokryfních evangeliích a papyrových dokumentech, které vypovídají, že Ježíš Kristus byl opravdový muž, měl svou rodinu a dokázal milovat. Byl velmi silný a šikovný řemeslník.

Apoštolové však těžko nesli přítomnost Máří Magdaleny po boku Mistra, jenž činil zázraky. Dnešní „laikové“ si myslí, že Ježíš Kristus byl skvělý řečník, diplomat, kouzelník, neboť dokázal prý zmanipulovat společnost. Zato prvotní a následující křesťanská církev chtěla ve svých dogmatech vyzdvihnout jakousi neomylnost, aby učení lépe zapadalo do skládanky morálních zásad.

Tito „laikové“ tvrdí, že se začalo v dějinách církve vraždit kvůli jednotě náboženského přesvědčení, jež nechtělo připustit „normální“ život svatých apoštolů a Ježíše Krista. A proto pláčeme nad diskusemi toužících vyvrátit křesťanskou víru a učení doslova od základů. Byla by to velká škoda, vždyť bychom ztratili své evropské pilíře a zvyklosti, tudíž bychom se vrátili o několik set let dozadu – do období jakési netolerance, chaosu a temných časů.

Podotýkám, že křesťanství nelze vykořenit z celého světa. Jenže s Českou republikou je to jiné. Tady po Sčítání lidu 2011 byl zaznamenán dosti rapidní pokles věřících. Dále zde máme církevní restituce, na něž většina národa nadává. Dle mého názoru jsou v nešťastné podobě, která křesťany v naší zemi veřejně diskredituje, lynčuje a kriminalizuje.

Někdy se i v našem životě stává, že se nám nelíbí nějaký ten stavební kámen. I když je snadno přehlížený a ignorovaný, přesto zůstává součástí naší civilizace. Stejně na tom jsou „schválené“ části Bible, případně „neschválené“ apokryfní -  dalo by se říct – svědecké prameny, které třeba více vystihují i tu lidskou stránku víry a náboženství. Církev se vyvíjí po boku vědy – to by si měla dnešní odborná i laická společnost konečně uvědomit.

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Společenské dění, filozofie, věda, politika, próza, poezie aj. umění...

Věnuji se tradicím i experimentům. Píši svobodně své názory. Svobodně tvořím. Mám rád dobrou společnost. Posílám zajímavé internetové odkazy k nahlédnutí: http://www.vaclavkovalcik.estranky.cz/ http://www.youtube.com/user/v1adoniskovalcik/videos http://lesopark.webnode.cz/ http://vimeo.com/channels/vkovalcik http://vkovalcik.rajce.idnes.cz/ https://cs-cz.facebook.com/vasek.kovalcik https://twitter.com/#!/vaclavkovalcik http://vkovalcik.blog.cz/ http://www.liter.cz/autor-info-18610 http://www.dailymotion.com/vaclavkovalcik#video=xus6xf Ing. Václav Kovalčík, miluji Československo...

REPUTACE AUTORA:
5,98

Seznam rubrik

Tipy autora