Můj adoptivní sen

úterý 1. duben 2014 19:41

O mém snu, který se mi zdál. Týká se zdravotnictví, rodinných vztahů, prostě soukromého a veřejného života.

Se svým adoptivním synem a jeho matkou jedu až do zapadákova, abychom se setkali s mimozemšťany. Právě ti by měli vyléčit dítě, které trpí rakovinou. Je čím dál větší tma a mimozemšťané nikde. Nějak se nám zkomplikovala situace. Vypadá to, že jsme jeli na určené místo úplně zbytečně!

Najednou se nacházíme ve zchátralé budově, která slouží ke shromažďování lékařských poznatků a dokumentací. Hledám další informace, abych vlastními schopnostmi vyléčil svého adoptovaného syna. A tak se prohrabuji v zaprášeném interiéru. Jsem přistižen jedním starým archivářem, od něhož se dozvídám, co by mohlo pomoci nemocnému dítěti.

Děj se však přesouvá do lékárny, vždyť za peníze si koupím úplně všechno, k tomu dostanu cennou informaci úplně zdarma. Všechno je moderně vybavené, myslím, že by zdejší odborníci mohli něco vymyslet, aby se zmírnily bolesti nemocného dítěte.

K předepsanému léku se však „intuitivně“ shromažďují další návrhy. Docházím tak k poznatku o zdravé výživě postavené na konzumaci ovoce a zeleniny. Jsem velmi nadšen ze své hypotézy, jež zachrání lidský život. Dokonce stanovuji využití „neznámých“ exotických plodů.

Naše rodinka se prochází nočním městem, jenže nás přepadne jeden agresivní chlap. Dochází ke rvačce, při níž úspěšně „eliminuji“ protivníka. Jsem přihlížejícími obdivován za svou chrabrost a statečnost, což je pro rodinný život velkým plus. Ihned musíme odjet domů, abych mohl přemýšlet o svých léčitelských schopnostech.

Je ráno, konečně jsme dojeli do velkoměsta. Náš luxusní byt se nachází v jedné významné barokní budově. Zřejmě se jedná o palác. Stoupáme po schodech nahoru. Zároveň slyším tóny varhan a klavíru.

Pořádá se pořádná hostina - prostě raut pro vyvolené. Setkávám se svými přáteli a příbuznými, ale pak se dovídám o nebezpečném válečném konfliktu, který nás jednoduše mrští na zchátralý a zanedbaný venkov. Přicházíme tak o velkolepý palác a dosavadní jistoty.  

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Společenské dění, filozofie, věda, politika, próza, poezie aj. umění...

Věnuji se tradicím i experimentům. Píši svobodně své názory. Svobodně tvořím. Mám rád dobrou společnost. Posílám zajímavé internetové odkazy k nahlédnutí: http://www.vaclavkovalcik.estranky.cz/ http://www.youtube.com/user/v1adoniskovalcik/videos http://lesopark.webnode.cz/ http://vimeo.com/channels/vkovalcik http://vkovalcik.rajce.idnes.cz/ https://cs-cz.facebook.com/vasek.kovalcik https://twitter.com/#!/vaclavkovalcik http://vkovalcik.blog.cz/ http://www.liter.cz/autor-info-18610 http://www.dailymotion.com/vaclavkovalcik#video=xus6xf Ing. Václav Kovalčík, miluji Československo...

REPUTACE AUTORA:
5,98

Seznam rubrik

Tipy autora