Jak to bude dál s lidskou civilizací?

pátek 7. březen 2014 21:05

Ve sdělovacích prostředcích jsem zhlédl vědecký pořad, který se zabývá zkoumáním a osudy planet ve Sluneční soustavě. Život naší Země však závisí...

Ve sdělovacích prostředcích jsem zhlédl vědecký pořad, který se zabývá zkoumáním a osudy planet ve Sluneční soustavě. Život naší Země však závisí na stádiích a aktivitě Slunce. Máme ještě k dispozici asi miliardu let „našeho života.“ Poté bychom museli přestěhovat všechno potřebné na příznivější místo (Mars, Jupiterovy Měsíce atd.), které bychom vyhodnotili jako obyvatelné.

Merkur a Venuše, jako horké planety, se zdají být pro nás ztracené, neboť jsou totálně nehostinné. Dalo by se říci, že na potenciálních planetách Sluneční soustavy i mimo ní probíhá jakýsi vývoj. Nejenom zářící hvězdy přispívají k budoucí „životaschopnosti“ planet, ale i jádra objevených planet, která vyzařují energii, stejně tak místní chemické prostředí.

Vážení čtenáři, máme před sebou velké možnosti, jen je musíme využívat daleko víc. V případě, že „červený trpaslík“ Slunce spálí Zemi, tak se můžou vytvořit vhodné podmínky na Marsu, což by znamenalo další půlmiliardu let života a existence naší civilizace.

Světová věda bedlivě hlídá únosnost a obyvatelnost planety Země. Překročením této hranice napříč klimatickými pásy Země bychom se dostali do vážných existenčních, ekologických a hospodářských problémů.

I když se zdají být další planety ve vesmíru neobyvatelné a nehostinné, mají tu možnost se vyvíjet. Jsem toho názoru, že bychom „blízkým“ mohli pomoci (třeba chladnému Marsu, Jupiterovým měsícům atd.) vědou ruku v ruce s přirozeným vývojem.

Také jsem názoru, že by vědecké bádání v této oblasti mohlo být rychlejší, pokud bychom zabránili světovým válečným konfliktům. Možná máme dostatek času, ale situaci nemůžeme donekonečna podceňovat.

Nechť místo světových válek a konfliktů část rozpočtu států směřuje na vědu a výzkum. Jednou budeme potřebovat nový prostor k našemu životu. Hraje se totiž o čas, i když si to mnohdy neuvědomujeme.

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Společenské dění, filozofie, věda, politika, próza, poezie aj. umění...

Věnuji se tradicím i experimentům. Píši svobodně své názory. Svobodně tvořím. Mám rád dobrou společnost. Posílám zajímavé internetové odkazy k nahlédnutí: http://www.vaclavkovalcik.estranky.cz/ http://www.youtube.com/user/v1adoniskovalcik/videos http://lesopark.webnode.cz/ http://vimeo.com/channels/vkovalcik http://vkovalcik.rajce.idnes.cz/ https://cs-cz.facebook.com/vasek.kovalcik https://twitter.com/#!/vaclavkovalcik http://vkovalcik.blog.cz/ http://www.liter.cz/autor-info-18610 http://www.dailymotion.com/vaclavkovalcik#video=xus6xf Ing. Václav Kovalčík, miluji Československo...

REPUTACE AUTORA:
5,98

Seznam rubrik

Tipy autora