Jak to bude dál s lidskou civilizací?

pátek 7. březen 2014 21:05

Ve sdělovacích prostředcích jsem zhlédl vědecký pořad, který se zabývá zkoumáním a osudy planet ve Sluneční soustavě. Život naší Země však závisí...

Ve sdělovacích prostředcích jsem zhlédl vědecký pořad, který se zabývá zkoumáním a osudy planet ve Sluneční soustavě. Život naší Země však závisí na stádiích a aktivitě Slunce. Máme ještě k dispozici asi miliardu let „našeho života.“ Poté bychom museli přestěhovat všechno potřebné na příznivější místo (Mars, Jupiterovy Měsíce atd.), které bychom vyhodnotili jako obyvatelné.

Merkur a Venuše, jako horké planety, se zdají být pro nás ztracené, neboť jsou totálně nehostinné. Dalo by se říci, že na potenciálních planetách Sluneční soustavy i mimo ní probíhá jakýsi vývoj. Nejenom zářící hvězdy přispívají k budoucí „životaschopnosti“ planet, ale i jádra objevených planet, která vyzařují energii, stejně tak místní chemické prostředí.

Vážení čtenáři, máme před sebou velké možnosti, jen je musíme využívat daleko víc. V případě, že „červený trpaslík“ Slunce spálí Zemi, tak se můžou vytvořit vhodné podmínky na Marsu, což by znamenalo další půlmiliardu let života a existence naší civilizace.

Světová věda bedlivě hlídá únosnost a obyvatelnost planety Země. Překročením této hranice napříč klimatickými pásy Země bychom se dostali do vážných existenčních, ekologických a hospodářských problémů.

I když se zdají být další planety ve vesmíru neobyvatelné a nehostinné, mají tu možnost se vyvíjet. Jsem toho názoru, že bychom „blízkým“ mohli pomoci (třeba chladnému Marsu, Jupiterovým měsícům atd.) vědou ruku v ruce s přirozeným vývojem.

Také jsem názoru, že by vědecké bádání v této oblasti mohlo být rychlejší, pokud bychom zabránili světovým válečným konfliktům. Možná máme dostatek času, ale situaci nemůžeme donekonečna podceňovat.

Nechť místo světových válek a konfliktů část rozpočtu států směřuje na vědu a výzkum. Jednou budeme potřebovat nový prostor k našemu životu. Hraje se totiž o čas, i když si to mnohdy neuvědomujeme.

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Žádný diskusní příspěvek dosud nebyl vložen.

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Společenské dění, filozofie, věda, politika, próza, poezie aj. umění...

Věnuji se tradicím i experimentům. Píši svobodně své názory. Svobodně tvořím. Mám rád dobrou společnost. Posílám zajímavé internetové odkazy k nahlédnutí: http://www.vaclavkovalcik.estranky.cz/ http://www.youtube.com/user/v1adoniskovalcik/videos http://lesopark.webnode.cz/ http://vimeo.com/channels/vkovalcik http://vkovalcik.rajce.idnes.cz/ https://cs-cz.facebook.com/vasek.kovalcik https://twitter.com/#!/vaclavkovalcik http://vkovalcik.blog.cz/ http://www.liter.cz/autor-info-18610 http://www.dailymotion.com/vaclavkovalcik#video=xus6xf Ing. Václav Kovalčík, miluji Československo...

REPUTACE AUTORA:
5,54

Seznam rubrik

Tipy autora

tento blog
všechny blogy