Z mého života

sobota 1. březen 2014 17:17

Jednomu vyučujícímu přišla sms-zpráva: „Slepičko, ty pokřižovaný kokote.“ Opravdu mráz běží po zádech, když se tohle stalo na...

Jednomu vyučujícímu přišla sms-zpráva: „Slepičko, ty pokřižovaný kokote.“ Opravdu mráz běží po zádech, když se tohle stalo na Biskupském gymnáziu v Ostravě – Zábřehu (rok 2001), kde jsem též studoval, ale pak jsem musel odejít do Náchoda, protože mě třída sexta A neměla v lásce.

Ruku v ruce fungoval jakýsi protekcionismus v katolické vzdělávací instituci, kdy problémoví žáci prostě procházeli z ročníku do ročníku, jen ti slušní strádali, protože byli slušní. Také se zde rozmáhal fenomén kolektivní viny – za nevhodné chování jednotlivce trpěla celá třída, jež zůstala po škole.   

Bohužel je zlo spjato s jakousi rezignací. Dobro je ve společnosti víc a víc utlačováno a napadáno. Osobnost Ježíše Krista též. Křesťanství a křesťané dennodenně odolávají všemožným nástrahám a společenským nesmyslům.  

Jakmile jsem se seznámil s internetovým prostředím, tak jsem si nejprve založil svou emailovou schránku, později jsem publikoval své pohledy a názory na uměleckých webech. Bylo tam opět nepřátelské prostředí, a tak jsem si založil své blogy a webové stránky.

S přibývajícím časem zjišťuji, že by mi pomohla sledovanost několika miliónů lidí, jak je to koneckonců u celebrit, neboť nabízím alternativu, která navrhuje a sjednocuje veškeré umělecké, vědecké a filozofické pohledy.

Z nenávistných komentářů, jež nejsou vůbec konstruktivní, usuzuji, odkud vítr vane v souvislosti s ekonomickou krizí, která nám připomíná režim v nacistickém vyhlazovacím koncentračním táboře.

„S přibývajícím časem vězni rezignují, protože se bojí smrti v plynové komoře, jsou natolik vyhladovělí, unavení a vysílení, musejí tvrdě pracovat od rána do večera. Prostě jim nezbývá než spolupracovat se svými tyrany a donášet na ostatní. Tak hluboko může klesnout člověk, pokud postrádá základní životní potřeby.“

Opravdu část společnosti klesla skutečně hluboko pro kus žvance a směšnou žebračenku. Slušní, schopní a iniciativní lidé bývají zatracováni, hanobeni a pronásledováni, protože jsou „nebezpeční,“ jen světovým elitám vyhovuje současný marasmus, v němž občané žijí – rezignují.

A proto je třeba povstat proti svým „dozorcům a tyranům,“ proti současnému režimu, který přivádí obyvatele na dlažbu. O změně politického složení můžou rozhodnout volby. O dobrém osudu našeho hospodářství a ekonomiky osvícení lidé, kteří rovněž myslí na lidi a budoucnost našich dětí.

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Společenské dění, filozofie, věda, politika, próza, poezie aj. umění...

Věnuji se tradicím i experimentům. Píši svobodně své názory. Svobodně tvořím. Mám rád dobrou společnost. Posílám zajímavé internetové odkazy k nahlédnutí: http://www.vaclavkovalcik.estranky.cz/ http://www.youtube.com/user/v1adoniskovalcik/videos http://lesopark.webnode.cz/ http://vimeo.com/channels/vkovalcik http://vkovalcik.rajce.idnes.cz/ https://cs-cz.facebook.com/vasek.kovalcik https://twitter.com/#!/vaclavkovalcik http://vkovalcik.blog.cz/ http://www.liter.cz/autor-info-18610 http://www.dailymotion.com/vaclavkovalcik#video=xus6xf Ing. Václav Kovalčík, miluji Československo...

REPUTACE AUTORA:
5,98

Seznam rubrik

Tipy autora