Můj demonstrační sen

sobota 22. únor 2014 18:27

O mém ukrajinském snu, který se mi zdál.

Přihlížím a jednám na ukrajinských demonstracích, dokonce radím zúčastněným, aby nevstupovali do Evropské unie. Vysvětluji jim, jaké nástrahy zde číhají, ale marně. Najednou se ocitám v zasedací místnosti, kde natáčí Česká televize. Probíhají četné rozhovory, hádky a pře.

Hlásím se o slovo, a když to nejde, tak vykřikuji své názory do širého světa. Nikdo mě nechce vyvolat, pořád se hovoří, jak je dobré demonstrovat proti ukrajinskému prezidentovi, který opustil své sídlo.

Stále se hlásím o slovo, abych před televizními diváky uvedl věc na pravou míru. Avšak nikdo z redaktorů a moderátorů nemá zájem. Začíná to na ulicích vřít. Musí se vyklidit jednací sál, neboť je situace příliš vážná.

Jakýmsi zázrakem se setkávám s malým černým pudlíkem, který se jmenuje Bimbo.  Připomíná mi starého Bimba z beskydských Raškovic. Je hodný a přátelský. Nechá se hladit, má mě rád, i když na Ukrajině zuří nepokoje. Nikomu nic nemusím v tuto chvíli vysvětlovat, neboť platí známé a moudré rčení: „pes je nejlepší přítel člověka.“ Nezajímá se totiž o politické dění.

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Společenské dění, filozofie, věda, politika, próza, poezie aj. umění...

Věnuji se tradicím i experimentům. Píši svobodně své názory. Svobodně tvořím. Mám rád dobrou společnost. Posílám zajímavé internetové odkazy k nahlédnutí: http://www.vaclavkovalcik.estranky.cz/ http://www.youtube.com/user/v1adoniskovalcik/videos http://lesopark.webnode.cz/ http://vimeo.com/channels/vkovalcik http://vkovalcik.rajce.idnes.cz/ https://cs-cz.facebook.com/vasek.kovalcik https://twitter.com/#!/vaclavkovalcik http://vkovalcik.blog.cz/ http://www.liter.cz/autor-info-18610 http://www.dailymotion.com/vaclavkovalcik#video=xus6xf Ing. Václav Kovalčík, miluji Československo...

REPUTACE AUTORA:
5,98

Seznam rubrik

Tipy autora