Můj kolejní sen

sobota 15. únor 2014 23:19

Sen z akademického prostředí, který se mi zdál.

I když jsem teď inženýrem, tak se mi různě míchají životní okamžiky ve snech. Opět navštěvuji Prahu, abych se dostal na zemědělskou univerzitu, jenže čas ubíhá velmi rychle a bezohledně. Vstupuji do kolejní budovy, abych se ubytoval.

Chci se vrátit do svého pokoje, který se nachází ve čtvrtém patře, ale zjišťuji, že výtah nejede, protože se opravuje. Jsem bezradný, nechce se mi tahat zavazadla po schodech nahoru.

Konečně výtah přijíždí, a tak do něj vstupuji, i když netuším, jaké komplikace se mi přihodí. Nalézám příliš mnoho tlačítek, jimž nerozumím. Některá jsou velká, jiná střední, další zas malá. Stisknu malé tlačítko číslo 4 – výtah jede do nižších pater!

Stisknu velké tlačítko číslo -2. Výtah se horizontálně pohybuje pryč z kolejní budovy, až se ocitám ve stanici metra! Mačkám další tlačítka – tentokrát přijíždím do areálu Právnické fakulty. Systém mě upozorňuje, že jsem udělal velkou škodu překročením povolené vzdálenosti.

Potkávám jednoho studenta, jenž mi radí, abych zmáčknul nějaké tlačítko (už si nepamatuji, které). A tak se vracím do kolejní budovy, abych se dostal do čtvrtého patra. Náhle zjišťuji, že jsem si nevyzvedl klíč od správců studentských kolejí.

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Společenské dění, filozofie, věda, politika, próza, poezie aj. umění...

Věnuji se tradicím i experimentům. Píši svobodně své názory. Svobodně tvořím. Mám rád dobrou společnost. Posílám zajímavé internetové odkazy k nahlédnutí: http://www.vaclavkovalcik.estranky.cz/ http://www.youtube.com/user/v1adoniskovalcik/videos http://lesopark.webnode.cz/ http://vimeo.com/channels/vkovalcik http://vkovalcik.rajce.idnes.cz/ https://cs-cz.facebook.com/vasek.kovalcik https://twitter.com/#!/vaclavkovalcik http://vkovalcik.blog.cz/ http://www.liter.cz/autor-info-18610 http://www.dailymotion.com/vaclavkovalcik#video=xus6xf Ing. Václav Kovalčík, miluji Československo...

REPUTACE AUTORA:
5,98

Seznam rubrik

Tipy autora