Můj Hospodinův sen

sobota 8. únor 2014 19:12

Nechávám psát své sny...

Právě se nacházím v situaci, která se podobá válečnému konfliktu. Spolu s přáteli bojujeme proti armádě utlačovatelů. Házíme po nich sekery ve svěží a hvězdné noci. Jenže se dění obrací v můj neprospěch, neboť jsou mí přátelé proměněni, tudíž přecházejí na druhou stranu. A tak prchám před sekerami, kde se dá.

Ocitám se v nebi, kde získávám pravomoc, jak naložit se světem. S ním to vypadá velmi bledě. Zlo přerůstá Hospodinu přes hlavu, všude samé války, povstání a revoluce. Navíc se někteří mí nepřátelé vyvyšují tím, že jejich hlavy stoupají do nebe, nejspíš aby mě schlamstly.

A proto posílám svého svatého, aby napjatou situaci uklidnil, ale toho mi na Zemi zavraždí. Musím však zasáhnout sám. Srážím tak nezbedné loutky k zemi. Sjednocuji dobré lidi, aby se shlukovali a shromažďovali. Dílo se daří vskutku skvěle, ale musím být stále bdělý, abych nezaspal nebeské a pozemské dění.

Jsem ve svém pokoji. Lezu po skříních. Dívám se na koberec, jenž představuje tenhle svět. Můj pohled z nebeských zvýšin – toť onen Hospodinův sen.

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Společenské dění, filozofie, věda, politika, próza, poezie aj. umění...

Věnuji se tradicím i experimentům. Píši svobodně své názory. Svobodně tvořím. Mám rád dobrou společnost. Posílám zajímavé internetové odkazy k nahlédnutí: http://www.vaclavkovalcik.estranky.cz/ http://www.youtube.com/user/v1adoniskovalcik/videos http://lesopark.webnode.cz/ http://vimeo.com/channels/vkovalcik http://vkovalcik.rajce.idnes.cz/ https://cs-cz.facebook.com/vasek.kovalcik https://twitter.com/#!/vaclavkovalcik http://vkovalcik.blog.cz/ http://www.liter.cz/autor-info-18610 http://www.dailymotion.com/vaclavkovalcik#video=xus6xf Ing. Václav Kovalčík, miluji Československo...

REPUTACE AUTORA:
5,98

Seznam rubrik

Tipy autora