Můj názor na Pussy Riot

sobota 8. únor 2014 16:59

Zhlédl jsem zahraniční vysílání, které se týká punkové skupiny Pussy Riot, kde byly znázorněny...

Zhlédl jsem zahraniční vysílání, které se týká punkové skupiny Pussy Riot, kde byly znázorněny veškeré okolnosti a události, které se děly v Rusku kolem známého soudního procesu. Na jedné straně demonstranti inklinující k téhle kapele a odpudivému životnímu stylu plného tvrdého sexu, na druhé straně poškozená Pravoslavná církev a její kostel, dále pak nenáviděný Putinův režim, jenž je považován za stabilní a stabilizační.

Dle mého názoru nebylo normální mediálně znesvěcovat a zohavovat Boží chrám. Celý protest by šlo jistě vyjádřit slušnější a promyšlenější formou, a to na jiném místě – třeba někde v pronajatém sále, jak se to dělá, když je nějaká kulturní a společenská akce. Chtěl bych však připomenout, že Pravoslavná církev těmto dívkám odpustila uvedený čin. To by snad udělal každý křesťan v dnešní post-post-moderní době.

Jenže na internetu koluje zase proticírkevní videoklip z českého prostředí – konkrétně z chrámu Sv. Víta v Praze. A tak se obávám, že v příštích desítkách let bude beztrestné vraždit lidi křesťanského smýšlení. Po takovém extrému snad netouží nikdo z nás.

Ruská federace se jeví jako stát, který nejenže splácí svůj státní dluh, ale přináší lidem stabilitu, i když má své mouchy. Na rozdíl od Evropské unie se chová logicky a pragmaticky, nikoliv pseudohumanisticky a změkčile.

Pokud si tenhle svět vezme za příklad to dobré, praktické, užitečné a moudré, pak se nemusejí dít oba extrémy. Vymahatelnost práva však musí být, jinak by se svět přeměnil v nebezpečnou a nekontrolovanou anarchii.

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Společenské dění, filozofie, věda, politika, próza, poezie aj. umění...

Věnuji se tradicím i experimentům. Píši svobodně své názory. Svobodně tvořím. Mám rád dobrou společnost. Posílám zajímavé internetové odkazy k nahlédnutí: http://www.vaclavkovalcik.estranky.cz/ http://www.youtube.com/user/v1adoniskovalcik/videos http://lesopark.webnode.cz/ http://vimeo.com/channels/vkovalcik http://vkovalcik.rajce.idnes.cz/ https://cs-cz.facebook.com/vasek.kovalcik https://twitter.com/#!/vaclavkovalcik http://vkovalcik.blog.cz/ http://www.liter.cz/autor-info-18610 http://www.dailymotion.com/vaclavkovalcik#video=xus6xf Ing. Václav Kovalčík, miluji Československo...

REPUTACE AUTORA:
5,98

Seznam rubrik

Tipy autora