Můj japonský sen

neděle 2. únor 2014 12:59

O mém snu, který se mi zdál. Týká se našeho školství a vzdělávání.

Měl jsem z počátku obrovskou radost, že jsem se dostal na univerzitu (obor japonský jazyk). Po uplynulých letních prázdninách mi sklesla nálada, neboť je za dveřmi příliš náročné studium, které jistě povzbudí, anebo potrápí mozkové buňky.

První hodina je obdobím temna, vždyť je venku zataženo a prší. Naše skupina se ocitá v temné třídě, která je však osvětlena japonským sluncem. Mám z toho opravdu smíšené pocity. Rád bych odsud vypadl a změnil studijní obor, marně!

Též panuje dilema, zda si mám k japonštině přidat alespoň čínský jazyk, abych byl v budoucnu zaměstnatelný. Pokud bych tohle vystudoval, tak bych byl opravdovým kádrem. A tak pomalu proplouvám dlouhými a nekonečnými hodinami japonského jazyka. Jednou mám chuť odejít, podruhé chci zůstat, abych pochopil probíranou látku. A proto vstříc do země vycházejícího slunce.

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Společenské dění, filozofie, věda, politika, próza, poezie aj. umění...

Věnuji se tradicím i experimentům. Píši svobodně své názory. Svobodně tvořím. Mám rád dobrou společnost. Posílám zajímavé internetové odkazy k nahlédnutí: http://www.vaclavkovalcik.estranky.cz/ http://www.youtube.com/user/v1adoniskovalcik/videos http://lesopark.webnode.cz/ http://vimeo.com/channels/vkovalcik http://vkovalcik.rajce.idnes.cz/ https://cs-cz.facebook.com/vasek.kovalcik https://twitter.com/#!/vaclavkovalcik http://vkovalcik.blog.cz/ http://www.liter.cz/autor-info-18610 http://www.dailymotion.com/vaclavkovalcik#video=xus6xf Ing. Václav Kovalčík, miluji Československo...

REPUTACE AUTORA:
5,98

Seznam rubrik

Tipy autora