Můj tovární sen

neděle 2. únor 2014 11:57

O mém snu, který se mi zdál. Týká se životního prostředí a průmyslu.

Ocitám se ve znečištěné a zdevastované oblasti, kde továrna chrlí smrtící exhalace. Vedle ní se nachází kopec, na němž je internát. Neustále se snažím emigrovat, ale marně. Vždycky mě systém vrátí do hnusného a prašného stereotypu.

Pohybuji se v zakletém prostoru. Jsem jako pokusný králík, který žije v zajetí ničivého průmyslu, a tak čekám na příležitost, kdy uprchnu za svobodou. Jenže mě uvedená diktatura vrací stále na začátek. Jen továrna, kopec a internát. To je to, co drží tenhle okupovaný svět - jakési matrix ničící všechno krásné!  

Nedaří se mi uprchnout. Musím snášet dennodenní věznění v začouzeném a zničeném prostoru. Marně vymýšlím nové metody, jak se dostat ze zakletého prostředí. Jednou stojím před internátem, jednou se nacházím před branami smradlavé továrny. Dělá se mi z tohoto systému špatně. Je mi hůř, když se bráním a protestuji. Kdybych nepovstal a nebouřil se, bylo by mi určitě líp, ale život by nestál zanic.

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Společenské dění, filozofie, věda, politika, próza, poezie aj. umění...

Věnuji se tradicím i experimentům. Píši svobodně své názory. Svobodně tvořím. Mám rád dobrou společnost. Posílám zajímavé internetové odkazy k nahlédnutí: http://www.vaclavkovalcik.estranky.cz/ http://www.youtube.com/user/v1adoniskovalcik/videos http://lesopark.webnode.cz/ http://vimeo.com/channels/vkovalcik http://vkovalcik.rajce.idnes.cz/ https://cs-cz.facebook.com/vasek.kovalcik https://twitter.com/#!/vaclavkovalcik http://vkovalcik.blog.cz/ http://www.liter.cz/autor-info-18610 http://www.dailymotion.com/vaclavkovalcik#video=xus6xf Ing. Václav Kovalčík, miluji Československo...

REPUTACE AUTORA:
5,98

Seznam rubrik

Tipy autora