Můj apokryfní sen

pátek 24. leden 2014 16:08

O mém snu, který se mi zdál. Týká se apokryfů a teologie.

Ocitám se ve Svaté zemi na jednom archeologickém nalezišti. Žiji pracovně i rekreačně. Postupem času se mi začíná znechucovat rekreační způsob života. Dokonce se pohádám se svou rodinou, a tak jdu bádat na vlastní pěst.

Nalézám vzácné apokryfní texty, které jsou pro křesťany neznámé. Jsem natolik zapálen do své práce, že se mi daří objevovat stále něco nového. Neustále mě rodina žádá, abych si raději užíval volna. Přiznám se, že se mi nechce, když všechno klape, jak má. Objevuji další neznámé texty, jenže nátlak ze strany rodiny je mnohem větší.

Pořád se hrabu v  archeologické knihovně. Zničehonic se začínají rozpadat kamenné desky. Zničehonic vzniká ze vzácných textů prach. Asi bych neměl tolik bádat. Jen je mi líto posvátných spisů. Je mi líto těchto novinek, jež by mohly křesťanství obrátit lepším a přijatelnějším směrem pro celé lidstvo. Vlastně jsem poznal, že jsou uvedené texty romantické a napínavé, čímž by mohly nějakým způsobem ovlivnit křesťanská dogmata. Někdo chtěl, aby se navždy rozpadly a zanikly, protože jsou nepohodlné pro současnou teologii.

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Společenské dění, filozofie, věda, politika, próza, poezie aj. umění...

Věnuji se tradicím i experimentům. Píši svobodně své názory. Svobodně tvořím. Mám rád dobrou společnost. Posílám zajímavé internetové odkazy k nahlédnutí: http://www.vaclavkovalcik.estranky.cz/ http://www.youtube.com/user/v1adoniskovalcik/videos http://lesopark.webnode.cz/ http://vimeo.com/channels/vkovalcik http://vkovalcik.rajce.idnes.cz/ https://cs-cz.facebook.com/vasek.kovalcik https://twitter.com/#!/vaclavkovalcik http://vkovalcik.blog.cz/ http://www.liter.cz/autor-info-18610 http://www.dailymotion.com/vaclavkovalcik#video=xus6xf Ing. Václav Kovalčík, miluji Československo...

REPUTACE AUTORA:
5,98

Seznam rubrik

Tipy autora