Můj kostelní sen

sobota 11. leden 2014 21:07

O mém snu, který se mi zdál. Týká se církve, kultury, posvátna a náboženství.

Místní církev je na tom příliš zle a bídně. Kostel chátrá. Je zde malá účast při nedělních bohoslužbách. Hrozí, že Boží chrám bude zavřen pro veřejný nezájem. S rodinou přijíždím na svaté místo, ale najednou se začínám v zanedbaném interiéru dusit.

Jsem přinucen neznámou silou, abych zůstal ve zchátralém objektu. Neznámá síla mi nedovolí odejít. Chci uprchnout, ale řádová sestra přednáší historii, která pamatuje na zdejší plodnou a úrodnou etapu. Tenhle kostel kdysi žil a vzkvétal.

Dusím se ještě víc. Nemohu dýchat. Všude samá plíseň a plesnivý vzduch ze záhrobí. Konečně se mi podařilo odsud uprchnout. Přesto bych se chtěl navrátit do období, kdy církev žila poctivě a vzkvétala, kdy lidé byli na sebe hodní a milí. To byly krásné časy.

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Společenské dění, filozofie, věda, politika, próza, poezie aj. umění...

Věnuji se tradicím i experimentům. Píši svobodně své názory. Svobodně tvořím. Mám rád dobrou společnost. Posílám zajímavé internetové odkazy k nahlédnutí: http://www.vaclavkovalcik.estranky.cz/ http://www.youtube.com/user/v1adoniskovalcik/videos http://lesopark.webnode.cz/ http://vimeo.com/channels/vkovalcik http://vkovalcik.rajce.idnes.cz/ https://cs-cz.facebook.com/vasek.kovalcik https://twitter.com/#!/vaclavkovalcik http://vkovalcik.blog.cz/ http://www.liter.cz/autor-info-18610 http://www.dailymotion.com/vaclavkovalcik#video=xus6xf Ing. Václav Kovalčík, miluji Československo...

REPUTACE AUTORA:
5,98

Seznam rubrik

Tipy autora