Můj kubánský sen

sobota 11. leden 2014 20:06

O mém snu, který se mi zdál. Týká se domova, svátků a zahraničí.

Společně s rodinou a návštěvou slavíme skromné Vánoční svátky. Začíná se mi hnusit domácí úklid. Začíná se mi hnusit stereotyp, jenž je spjat s rozmazlenou, nenažranou a bezcitnou kritikou. Na Štědrý večer sedíme společně u jednoho stolu. Vánoční nadílka je pro mě mizivá. Asi jsem hodně zlobil, i když jsem byl vlastně hodný.

Již nemohu každoročně snášet tohle ponížení.  A proto rozbíjím sklenice, házím cukrovím a dalším jídlem.  Jsem jako Fidel, jenž není spokojen se zaprodaným režimem. Slibuji kubánskému lidu, že nastartuji nový ekonomický růst a že rozproudím hospodářství. Navíc vysvobodím zemi z každoročního ponížení.

Štědrý večer se mění ve válečné pole. Já, který jsem nespokojen s chabou nadílkou, pochybuji, že Ježíšek vůbec existuje. Všichni mi vytýkají mou komunistickou minulost a můj život, jenž byl postaven na morálních zásadách.

Je Štědrý večer – totálně zkažený. Rodina s návštěvou mi vyčítá nevděčnost, arogantnost a neskromnost. Štědrovečerní stůl je úplně na padrť – úplně rozvrácen. Vánoční svátky jsou zničeny. Jen já Fidel vítězím ve svém trapném snu.

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Společenské dění, filozofie, věda, politika, próza, poezie aj. umění...

Věnuji se tradicím i experimentům. Píši svobodně své názory. Svobodně tvořím. Mám rád dobrou společnost. Posílám zajímavé internetové odkazy k nahlédnutí: http://www.vaclavkovalcik.estranky.cz/ http://www.youtube.com/user/v1adoniskovalcik/videos http://lesopark.webnode.cz/ http://vimeo.com/channels/vkovalcik http://vkovalcik.rajce.idnes.cz/ https://cs-cz.facebook.com/vasek.kovalcik https://twitter.com/#!/vaclavkovalcik http://vkovalcik.blog.cz/ http://www.liter.cz/autor-info-18610 http://www.dailymotion.com/vaclavkovalcik#video=xus6xf Ing. Václav Kovalčík, miluji Československo...

REPUTACE AUTORA:
5,98

Seznam rubrik

Tipy autora