Můj katolický sen

středa 11. prosinec 2013 03:10

O mém snu, který se týká náboženství a školství.

Na duchovní obnově žijeme aktivně, vždyť se pravidelně konají mše svaté. Veškeré bohoslužebné dění pozoruji z kůru, kde hraje můj spolužák na varhany. Také toužím jednoho dne doprovázet písně a liturgii.

Náhle se ocitáme v narvaném autobuse. Vlastně se vracíme z třídenního pobytu. Cesta je vskutku dlouhá a nesnesitelná. V přelidněném autobuse zaznívá mše svatá „na sucho.“ Je to pro mě velké utrpení. Rezignuji a upadám do kómatu. Náš autobus ne a ne dorazit do cílové stanice. Navíc jede špatným směrem.

Nacházíme se v základní umělecké škole, která je přeměněna na hotel. Utíkám po schodech nahoru, abych se dostal do pátého patra a pokoje číslo 3. Někteří spolužáci mě zvou, abych se nastěhoval k nim. Ostatní mě hledají, neboť jsem považován za ztracenou černou ovci.

Dění se pak přesouvá do obydlené kolonie, kde je překrásná příroda. Pospíchám svou cestou. Vstupuji do jednoho činžovního domu, rychle lezu po schodech nahoru. Nikdo mě již nespatřil.

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Společenské dění, filozofie, věda, politika, próza, poezie aj. umění...

Věnuji se tradicím i experimentům. Píši svobodně své názory. Svobodně tvořím. Mám rád dobrou společnost. Posílám zajímavé internetové odkazy k nahlédnutí: http://www.vaclavkovalcik.estranky.cz/ http://www.youtube.com/user/v1adoniskovalcik/videos http://lesopark.webnode.cz/ http://vimeo.com/channels/vkovalcik http://vkovalcik.rajce.idnes.cz/ https://cs-cz.facebook.com/vasek.kovalcik https://twitter.com/#!/vaclavkovalcik http://vkovalcik.blog.cz/ http://www.liter.cz/autor-info-18610 http://www.dailymotion.com/vaclavkovalcik#video=xus6xf Ing. Václav Kovalčík, miluji Československo...

REPUTACE AUTORA:
5,98

Seznam rubrik

Tipy autora