Můj komunistický sen

středa 27. listopad 2013 09:38

O mém snu, který se mi zdál. Týká se životního prostředí, infrastruktury a politiky.

Na nádraží se bezvýchodně pohybuji sem a tam. Vidím kolem sebe zanedbané a zastaralé prostředí. Vidím kolem sebe zdevastovanou průmyslovou krajinu, která je protkána železobetonovými logistickými centry. Všude chudoba politických a nepolitických uskupení. Dokonce KSČM zažívá velké otřesy a krizi.

Jen původní KSČ představuje svůj supermoderní vlak, jenž je pomalován barvami československé vlajky.  A proto váhám, zda vstoupit do bohaté a noblesní mini-partaje, anebo ne. V onom krásném vlaku se nacházejí především staří občané, kteří nejsou spokojeni s politikou KSČM.

Zdejším cestujícím jsem zřejmě lhostejný, ale pořád mě láká vstoupit do KSČ, abych se vyhnul společenské krizi. To bych musel „hromadně“ přetvořit svou osobnost a své názory. To bych musel „super-kádrově“ vyhovovat. To bych musel projít „super-prověrkou.“ Jenže svědomí mi nedovolí, abych vstupoval do post-post-moderního lákavého rychlovlaku. A tak se raději pohybuji bezvýchodně sem a tam v zanedbané sféře.

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Společenské dění, filozofie, věda, politika, próza, poezie aj. umění...

Věnuji se tradicím i experimentům. Píši svobodně své názory. Svobodně tvořím. Mám rád dobrou společnost. Posílám zajímavé internetové odkazy k nahlédnutí: http://www.vaclavkovalcik.estranky.cz/ http://www.youtube.com/user/v1adoniskovalcik/videos http://lesopark.webnode.cz/ http://vimeo.com/channels/vkovalcik http://vkovalcik.rajce.idnes.cz/ https://cs-cz.facebook.com/vasek.kovalcik https://twitter.com/#!/vaclavkovalcik http://vkovalcik.blog.cz/ http://www.liter.cz/autor-info-18610 http://www.dailymotion.com/vaclavkovalcik#video=xus6xf Ing. Václav Kovalčík, miluji Československo...

REPUTACE AUTORA:
5,98

Seznam rubrik

Tipy autora