Můj haldový sen

pátek 22. listopad 2013 22:10

O mém nebezpečném snu, který se mi zdál.

Snažíme se za každou cenu zkrátit cestu našeho putování. Začíná nás pokoušet halda, z níž v polo-pravidelných intervalech unikají jedovaté páry. Rozhodli jsme se, že využijeme období čistého ovzduší, abychom se dostali včas domů.

Povrch haldy začíná být horký, a tak míříme dopředu. Opět hrozí únik jedovatých plynů. Hrozí nám, že se udusíme. Hrozí nám, že zahyneme kvůli naší hlouposti, která není odvahou, ale lehkomyslností. Proč jsme tudy lezli? Země je čím dál víc žhavější, přece jen existuje řešení.  

V intervalu snesitelného ovzduší využíváme možnost nádechů, abychom proběhli tímhle zapeklitým prostředím. Jedině to je cesta přežití.  Jedině to je cesta návratu do našich domovů.

A proto bychom se měli poučit, že s těmito nebezpečnými úkazy, které se zdají být primitivní, není vůbec legrace. Snad se naši hrdinové vrátí v pořádku do svých domovů, kde je rodiče netrpělivě očekávají.

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Společenské dění, filozofie, věda, politika, próza, poezie aj. umění...

Věnuji se tradicím i experimentům. Píši svobodně své názory. Svobodně tvořím. Mám rád dobrou společnost. Posílám zajímavé internetové odkazy k nahlédnutí: http://www.vaclavkovalcik.estranky.cz/ http://www.youtube.com/user/v1adoniskovalcik/videos http://lesopark.webnode.cz/ http://vimeo.com/channels/vkovalcik http://vkovalcik.rajce.idnes.cz/ https://cs-cz.facebook.com/vasek.kovalcik https://twitter.com/#!/vaclavkovalcik http://vkovalcik.blog.cz/ http://www.liter.cz/autor-info-18610 http://www.dailymotion.com/vaclavkovalcik#video=xus6xf Ing. Václav Kovalčík, miluji Československo...

REPUTACE AUTORA:
5,98

Seznam rubrik

Tipy autora