Můj ukrajinský sen

pátek 22. listopad 2013 21:06

O mém snu, který se mi zdál.

Ocitám se na území Ukrajiny, kde chudí lidé žijí v polorozpadlých slamech, které jsem spatřil při svém putování. Procházím se cyklostezkou podél ochranného zábradlí, ale nemohu jít dál, protože uniká plyn, jehož zvláštně a pozoruhodně vysoký tlak mi brání v průchodu. Zároveň se učím ukrajinská slovíčka, abych se jazykově obohatil.

Vstupuji do jednoho kláštera, jehož části jsou oddělené podle náboženského vyznání – katolické a pravoslavné. V katolickém úseku vidím sošku Panny Marie a propagační obrazy. V pravoslavném zas pohodlný inventář. Na jedné válendě studuji zdejší řeč, dokonce konzultuji tuhle oblast s rodilým mluvčím. Mám v ruce časopis pro začátečníky, ale těžko si pamatuji slovní zásobu, protože se mi zdá tenhle jazyk úplně jiný. Nemohu si tedy na něj zvyknout, i když vyvíjím iniciativu naprostého polyglota.

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Společenské dění, filozofie, věda, politika, próza, poezie aj. umění...

Věnuji se tradicím i experimentům. Píši svobodně své názory. Svobodně tvořím. Mám rád dobrou společnost. Posílám zajímavé internetové odkazy k nahlédnutí: http://www.vaclavkovalcik.estranky.cz/ http://www.youtube.com/user/v1adoniskovalcik/videos http://lesopark.webnode.cz/ http://vimeo.com/channels/vkovalcik http://vkovalcik.rajce.idnes.cz/ https://cs-cz.facebook.com/vasek.kovalcik https://twitter.com/#!/vaclavkovalcik http://vkovalcik.blog.cz/ http://www.liter.cz/autor-info-18610 http://www.dailymotion.com/vaclavkovalcik#video=xus6xf Ing. Václav Kovalčík, miluji Československo...

REPUTACE AUTORA:
5,98

Seznam rubrik

Tipy autora