Můj ukrajinský sen

pátek 22. listopad 2013 21:06

O mém snu, který se mi zdál.

Ocitám se na území Ukrajiny, kde chudí lidé žijí v polorozpadlých slamech, které jsem spatřil při svém putování. Procházím se cyklostezkou podél ochranného zábradlí, ale nemohu jít dál, protože uniká plyn, jehož zvláštně a pozoruhodně vysoký tlak mi brání v průchodu. Zároveň se učím ukrajinská slovíčka, abych se jazykově obohatil.

Vstupuji do jednoho kláštera, jehož části jsou oddělené podle náboženského vyznání – katolické a pravoslavné. V katolickém úseku vidím sošku Panny Marie a propagační obrazy. V pravoslavném zas pohodlný inventář. Na jedné válendě studuji zdejší řeč, dokonce konzultuji tuhle oblast s rodilým mluvčím. Mám v ruce časopis pro začátečníky, ale těžko si pamatuji slovní zásobu, protože se mi zdá tenhle jazyk úplně jiný. Nemohu si tedy na něj zvyknout, i když vyvíjím iniciativu naprostého polyglota.

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Žádný diskusní příspěvek dosud nebyl vložen.

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Společenské dění, filozofie, věda, politika, próza, poezie aj. umění...

Věnuji se tradicím i experimentům. Píši svobodně své názory. Svobodně tvořím. Mám rád dobrou společnost. Posílám zajímavé internetové odkazy k nahlédnutí: http://www.vaclavkovalcik.estranky.cz/ http://www.youtube.com/user/v1adoniskovalcik/videos http://lesopark.webnode.cz/ http://vimeo.com/channels/vkovalcik http://vkovalcik.rajce.idnes.cz/ https://cs-cz.facebook.com/vasek.kovalcik https://twitter.com/#!/vaclavkovalcik http://vkovalcik.blog.cz/ http://www.liter.cz/autor-info-18610 http://www.dailymotion.com/vaclavkovalcik#video=xus6xf Ing. Václav Kovalčík, miluji Československo...

REPUTACE AUTORA:
5,54

Seznam rubrik

Tipy autora

tento blog
všechny blogy