Můj předmaturitní sen

pátek 15. listopad 2013 00:41

O mém snu, který se mi nedávno zdál. Týká se našeho školství možná v jiné dimenzi.

Objevila se podmínka, že musím maturovat z češtiny; cizího jazyka, anebo matematiky. Nesmím opět skládat zkoušku z dějepisu, latiny a základů společenských věd. To by byl podvod v jiné dimenzi!

Nabízejí se další předměty, které se „přifařily do výběrového řízení.“ Buď budu maturovat z biologie, matematiky, němčiny, fyziky, chemie, kdoví z čeho ještě, anebo se ocitnu „na dlažbě,“ i když jsem inženýr.

Najednou zjišťuji, že písemná zkouška z češtiny a matematiky dopadla průměrně. Byla to úspěšně podaná loterie. Ještě mě čeká ústní z těchto předmětů, navíc si budu muset vybrat další dva. Je to složitá byrokracie, která mě dostává do úzkých.

K tematickým okruhům z matematiky dostávám od své třídní profesorky figurky a hrací plochu typu „člověče nezlob se.“ Fakt hustý, když jsem neměl vůbec seminář v této oblasti. A teď mi nezbývá než studovat, studovat a zase studovat, vždyť musím dohnat, co se dá.

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Společenské dění, filozofie, věda, politika, próza, poezie aj. umění...

Věnuji se tradicím i experimentům. Píši svobodně své názory. Svobodně tvořím. Mám rád dobrou společnost. Posílám zajímavé internetové odkazy k nahlédnutí: http://www.vaclavkovalcik.estranky.cz/ http://www.youtube.com/user/v1adoniskovalcik/videos http://lesopark.webnode.cz/ http://vimeo.com/channels/vkovalcik http://vkovalcik.rajce.idnes.cz/ https://cs-cz.facebook.com/vasek.kovalcik https://twitter.com/#!/vaclavkovalcik http://vkovalcik.blog.cz/ http://www.liter.cz/autor-info-18610 http://www.dailymotion.com/vaclavkovalcik#video=xus6xf Ing. Václav Kovalčík, miluji Československo...

REPUTACE AUTORA:
5,98

Seznam rubrik

Tipy autora