Můj předmaturitní sen

pátek 15. listopad 2013 00:41

O mém snu, který se mi nedávno zdál. Týká se našeho školství možná v jiné dimenzi.

Objevila se podmínka, že musím maturovat z češtiny; cizího jazyka, anebo matematiky. Nesmím opět skládat zkoušku z dějepisu, latiny a základů společenských věd. To by byl podvod v jiné dimenzi!

Nabízejí se další předměty, které se „přifařily do výběrového řízení.“ Buď budu maturovat z biologie, matematiky, němčiny, fyziky, chemie, kdoví z čeho ještě, anebo se ocitnu „na dlažbě,“ i když jsem inženýr.

Najednou zjišťuji, že písemná zkouška z češtiny a matematiky dopadla průměrně. Byla to úspěšně podaná loterie. Ještě mě čeká ústní z těchto předmětů, navíc si budu muset vybrat další dva. Je to složitá byrokracie, která mě dostává do úzkých.

K tematickým okruhům z matematiky dostávám od své třídní profesorky figurky a hrací plochu typu „člověče nezlob se.“ Fakt hustý, když jsem neměl vůbec seminář v této oblasti. A teď mi nezbývá než studovat, studovat a zase studovat, vždyť musím dohnat, co se dá.

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Žádný diskusní příspěvek dosud nebyl vložen.

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Společenské dění, filozofie, věda, politika, próza, poezie aj. umění...

Věnuji se tradicím i experimentům. Píši svobodně své názory. Svobodně tvořím. Mám rád dobrou společnost. Posílám zajímavé internetové odkazy k nahlédnutí: http://www.vaclavkovalcik.estranky.cz/ http://www.youtube.com/user/v1adoniskovalcik/videos http://lesopark.webnode.cz/ http://vimeo.com/channels/vkovalcik http://vkovalcik.rajce.idnes.cz/ https://cs-cz.facebook.com/vasek.kovalcik https://twitter.com/#!/vaclavkovalcik http://vkovalcik.blog.cz/ http://www.liter.cz/autor-info-18610 http://www.dailymotion.com/vaclavkovalcik#video=xus6xf Ing. Václav Kovalčík, miluji Československo...

REPUTACE AUTORA:
5,44

Seznam rubrik

Tipy autora

tento blog
všechny blogy