Můj fyzikální sen

pondělí 11. listopad 2013 20:13

O mém snu, který se mi tuhle noc zdál.

Sestavuji z kolejnic nějakou sinusoidu, ale nemohu pochopit zadání úkolu. Až když pochopím, začíná být pozdě. Hodinový projekt se rozpadne. Nemůžu zapsat hodnoty do tabulky, a tak se dívám vedle ke spolužákovi. Něco opíšu, ale ne všechno. Zdejší učitel je velmi nepříjemný a náladově otrávený.

Hodina protokolování skončila. Začíná další – tentokrát máme pěknou fyzikářku, která nám všechno s radostí vysvětlí. Pořád se dívám na protokol ke svému spolužákovi, ale opět nezaznamenám vše. Přednášenou teorii chápu, jenže praxe trochu vázne.

Najednou se ocitám u sebe v domácím prostředí. Sestavuji sinusoidu ze své vlakové dráhy. Snažím se parafrázovat zadání. Opět se trať zřítí. Stavím dál. Jsem přesvědčen, že dokážu splnit úkol. Náhle zjišťuji nedostatek domácího materiálu. Snažím se hodnoty dosadit posvém. Měření nezapadá, a proto jsem odsouzen k propadnutí z fyzikálních laboratorních prací.

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Společenské dění, filozofie, věda, politika, próza, poezie aj. umění...

Věnuji se tradicím i experimentům. Píši svobodně své názory. Svobodně tvořím. Mám rád dobrou společnost. Posílám zajímavé internetové odkazy k nahlédnutí: http://www.vaclavkovalcik.estranky.cz/ http://www.youtube.com/user/v1adoniskovalcik/videos http://lesopark.webnode.cz/ http://vimeo.com/channels/vkovalcik http://vkovalcik.rajce.idnes.cz/ https://cs-cz.facebook.com/vasek.kovalcik https://twitter.com/#!/vaclavkovalcik http://vkovalcik.blog.cz/ http://www.liter.cz/autor-info-18610 http://www.dailymotion.com/vaclavkovalcik#video=xus6xf Ing. Václav Kovalčík, miluji Československo...

REPUTACE AUTORA:
5,98

Seznam rubrik

Tipy autora