Můj odbojový sen

úterý 5. listopad 2013 11:43

O mém dalším snu, který se mi zdál.

Se svou skupinkou věrných prchám před nacisty. Pohybujeme se v jednom městě, a to na střechách budov. Nepřátelé nás nenechají vydechnout. Vcházíme do jednoho činžovního domu. Podařilo se nám postřelit jednoho z pronásledovatelů, ale situace vypadá beznadějně.

Moji přátelé jsou postupně pobíjeni, a tak mi nezbývá nic jiného než náhodně zazvonit na jednu rodinu. Mám štěstí, neboť mi otevírá jedna hezká a sympatická dívka. Můžu zde zůstat, i když hrozí její rodině velké nebezpečí za přechovávání nepřítele říše.

Vyhýbám se oknům, vždyť městskou část pozorují vojenské vrtulníky. Vypadá to, že jsme nenápadní. Náhle někdo zabouchá na dveře. Prohlídka domovních bytů! Prchám do koupelny. Objevuji jeden otvor, který vede na půdu, ale všechno je marné. Jsem ve spárech svých nepřátel, a tak mě násilím nutí, abych přiznal svou odbojovou činnost. Chtějí si mě odvést na policejní stanici, kde mi hrozí mučení i smrt.

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Společenské dění, filozofie, věda, politika, próza, poezie aj. umění...

Věnuji se tradicím i experimentům. Píši svobodně své názory. Svobodně tvořím. Mám rád dobrou společnost. Posílám zajímavé internetové odkazy k nahlédnutí: http://www.vaclavkovalcik.estranky.cz/ http://www.youtube.com/user/v1adoniskovalcik/videos http://lesopark.webnode.cz/ http://vimeo.com/channels/vkovalcik http://vkovalcik.rajce.idnes.cz/ https://cs-cz.facebook.com/vasek.kovalcik https://twitter.com/#!/vaclavkovalcik http://vkovalcik.blog.cz/ http://www.liter.cz/autor-info-18610 http://www.dailymotion.com/vaclavkovalcik#video=xus6xf Ing. Václav Kovalčík, miluji Československo...

REPUTACE AUTORA:
5,98

Seznam rubrik

Tipy autora