Můj strastiplný sen

pondělí 4. listopad 2013 20:50

O mém dalším snu, který se mi zdál.

Jedu ostravskou tramvají do Poruby. Ve Svinově zjišťuji, že mi vypršela platnost patnáctiminutové jízdenky, a tak cvaknu další. Cesta probíhá celkem bezstarostně. Náhle tramvaj zabočí, kde by ve skutečnosti neměla, a to směrem ke škole s rozšířenou výukou hudební výchovy. Na zastávce, která pamatuje část mého dětství, vystupuji.

Musím se vrátit na rušnou křižovatku, jenže po cestě nacházím mnoho obchodů s obuví a oblečením. Nemohu najít bankomat své banky, jen objevuji bankomaty konkurenčních společností.

V jednom obchůdku vidím své vrstevníky z minulých strastiplných let, jak si prohlížejí zboží. Nejspíš cestuji časem. Dívám se na obuv, v ruce mám kreditní kartu, bojím se poplatků, a proto nic nekupuji, i když se jedná o lákavý sortiment.

Odcházím pryč. Málem jsem odcizil jeden pár bot, ještě že jej vracím včas na pultík. Spěchám, neboť přijíždí zpáteční spoj. Zbývá mi ještě minuta k dobru na patnáctiminutové jízdence, ale nechci riskovat pokutu v případě vypršení lhůty. Musím jít pěšky, abych se vzdálil od strastiplného období mého života.

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Společenské dění, filozofie, věda, politika, próza, poezie aj. umění...

Věnuji se tradicím i experimentům. Píši svobodně své názory. Svobodně tvořím. Mám rád dobrou společnost. Posílám zajímavé internetové odkazy k nahlédnutí: http://www.vaclavkovalcik.estranky.cz/ http://www.youtube.com/user/v1adoniskovalcik/videos http://lesopark.webnode.cz/ http://vimeo.com/channels/vkovalcik http://vkovalcik.rajce.idnes.cz/ https://cs-cz.facebook.com/vasek.kovalcik https://twitter.com/#!/vaclavkovalcik http://vkovalcik.blog.cz/ http://www.liter.cz/autor-info-18610 http://www.dailymotion.com/vaclavkovalcik#video=xus6xf Ing. Václav Kovalčík, miluji Československo...

REPUTACE AUTORA:
5,98

Seznam rubrik

Tipy autora