Můj dusivý sen

úterý 22. říjen 2013 19:09

O mém dalším snu, který se mi zdál.

V onom snu jsem měl být v muzeu jedné šedivé továrny. I když jsem nepřišel na prohlídku včas, byl jsem pochválen pěknou slečnou za projevený zájem. Zdlouhavá prohlídka mě však nudila. A tak jsem se pomalu odplížil pryč z budovy.

Detailně jsem prozkoumával krajinu – byla zdevastovaná těžkým a bezohledným průmyslem. Vzduch mě natolik dusil, že jsem musel odtud prchat co nejrychleji, a to po dálnici, která vedla do poklidného a obchodního městečka.

Zdejší lidé se tvářili spokojeně, dívali se na mě přátelsky, jen já prchal před dravým těžebním a továrním průmyslem. V malém městečku prodávali domácí ovoce a zeleninu. Všechno prosperovalo, ale zdejší obyvatelé netušili, co je ve skutečnosti čeká, jaký úpadek přinese devastování přírodní krajiny! Jen já to věděl – no přiznejme – byl to hrozný pocit!

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Společenské dění, filozofie, věda, politika, próza, poezie aj. umění...

Věnuji se tradicím i experimentům. Píši svobodně své názory. Svobodně tvořím. Mám rád dobrou společnost. Posílám zajímavé internetové odkazy k nahlédnutí: http://www.vaclavkovalcik.estranky.cz/ http://www.youtube.com/user/v1adoniskovalcik/videos http://lesopark.webnode.cz/ http://vimeo.com/channels/vkovalcik http://vkovalcik.rajce.idnes.cz/ https://cs-cz.facebook.com/vasek.kovalcik https://twitter.com/#!/vaclavkovalcik http://vkovalcik.blog.cz/ http://www.liter.cz/autor-info-18610 http://www.dailymotion.com/vaclavkovalcik#video=xus6xf Ing. Václav Kovalčík, miluji Československo...

REPUTACE AUTORA:
5,98

Seznam rubrik

Tipy autora