Můj nemocenský sen

sobota 28. září 2013 07:26

O mém dalším snu, který se mi zdál.

Jsem zesláblý a čekám na smrt s touhle leukémií. Naposledy se projedu na invalidním vozíku parkem, abych mohl s čistým svědomím zahynout. Náhle zjišťuji, že budu žít. Najednou se ocitám u matky na chalupě. Je mi do zvracení. Nechutná mi vůbec jíst, ale na stole se nacházejí lahodné švestky, které s radostí sním. Jenže mi bylo řečeno, že i přes tuto vážnou nemoc budu muset něco dělat.

A proto navštěvuji lázeňský dům v jednom velkoměstě, kde opět zvracím. Jenže mě jeden mladík přesvědčuje, abych se zapsal do basketbalového kroužku, dokud ještě zbývá nějaký čas mého života.

Na chvíli si hrajeme s míčem – i přes velké obtíže mi to jde skvěle. Přežívám ještě nějaký ten čas – a to díky sportu. Vrací se mi opět chuť k jídlu. Občas se cítím úplně zesláblý. Někdy pociťuji beznaděj, ale jen někdy. Situace se v onom snu stabilizuje do neznáma.

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Žádný diskusní příspěvek dosud nebyl vložen.

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Společenské dění, filozofie, věda, politika, próza, poezie aj. umění...

Věnuji se tradicím i experimentům. Píši svobodně své názory. Svobodně tvořím. Mám rád dobrou společnost. Posílám zajímavé internetové odkazy k nahlédnutí: http://www.vaclavkovalcik.estranky.cz/ http://www.youtube.com/user/v1adoniskovalcik/videos http://lesopark.webnode.cz/ http://vimeo.com/channels/vkovalcik http://vkovalcik.rajce.idnes.cz/ https://cs-cz.facebook.com/vasek.kovalcik https://twitter.com/#!/vaclavkovalcik http://vkovalcik.blog.cz/ http://www.liter.cz/autor-info-18610 http://www.dailymotion.com/vaclavkovalcik#video=xus6xf Ing. Václav Kovalčík, miluji Československo...

REPUTACE AUTORA:
5,44

Seznam rubrik

Tipy autora

tento blog
všechny blogy