Můj nemocenský sen

sobota 28. září 2013 07:26

O mém dalším snu, který se mi zdál.

Jsem zesláblý a čekám na smrt s touhle leukémií. Naposledy se projedu na invalidním vozíku parkem, abych mohl s čistým svědomím zahynout. Náhle zjišťuji, že budu žít. Najednou se ocitám u matky na chalupě. Je mi do zvracení. Nechutná mi vůbec jíst, ale na stole se nacházejí lahodné švestky, které s radostí sním. Jenže mi bylo řečeno, že i přes tuto vážnou nemoc budu muset něco dělat.

A proto navštěvuji lázeňský dům v jednom velkoměstě, kde opět zvracím. Jenže mě jeden mladík přesvědčuje, abych se zapsal do basketbalového kroužku, dokud ještě zbývá nějaký čas mého života.

Na chvíli si hrajeme s míčem – i přes velké obtíže mi to jde skvěle. Přežívám ještě nějaký ten čas – a to díky sportu. Vrací se mi opět chuť k jídlu. Občas se cítím úplně zesláblý. Někdy pociťuji beznaděj, ale jen někdy. Situace se v onom snu stabilizuje do neznáma.

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Společenské dění, filozofie, věda, politika, próza, poezie aj. umění...

Věnuji se tradicím i experimentům. Píši svobodně své názory. Svobodně tvořím. Mám rád dobrou společnost. Posílám zajímavé internetové odkazy k nahlédnutí: http://www.vaclavkovalcik.estranky.cz/ http://www.youtube.com/user/v1adoniskovalcik/videos http://lesopark.webnode.cz/ http://vimeo.com/channels/vkovalcik http://vkovalcik.rajce.idnes.cz/ https://cs-cz.facebook.com/vasek.kovalcik https://twitter.com/#!/vaclavkovalcik http://vkovalcik.blog.cz/ http://www.liter.cz/autor-info-18610 http://www.dailymotion.com/vaclavkovalcik#video=xus6xf Ing. Václav Kovalčík, miluji Československo...

REPUTACE AUTORA:
5,98

Seznam rubrik

Tipy autora