Můj gymnaziální sen

sobota 21. září 2013 21:29

O mém dalším snu, který se mi zdál. Týká se návratu do středoškolských let.

Nějak to muselo pokračovat. Jako spolužáci jsme se rozhodli opět absolvovat vyšší gympl. Začali jsme kvintou  - to šlo celkem v pohodě  -  opět jsem nedostal vyznamenání. Byl jsem naštvaný i v sextě  - opět jsem nedostal vyznamenání. Na začátku septimy jsem si vybil zlost na svých spolužácích, a tak se mi již nechtělo pokračovat, ale nějaký hlas svědomí mi stále doporučoval, abych tuhle školu dokončil, i když jsem dávno inženýrem.

Vím, že mě nenáviděli, a tak se mi stalo, že jsem zaspával začátky vyučování. Někdy jsem dorazil, jindy zas ne. Stále jsem byl naštvaný, že vyznamenání pro mě neexistuje, a to kvůli matematice, biologii a angličtině.

Rozhodl jsem se, že to nebudu podporovat a že to zapíchnu. Ještě zbýval rok a čtvrt do státních maturit. Tenhle společný projekt byl pouze ztrátou drahocenného času. Před svými spolužáky vypadám samozřejmě blbě, když jsem vlastně zapíchnul návrat do gymnaziálních let.

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Společenské dění, filozofie, věda, politika, próza, poezie aj. umění...

Věnuji se tradicím i experimentům. Píši svobodně své názory. Svobodně tvořím. Mám rád dobrou společnost. Posílám zajímavé internetové odkazy k nahlédnutí: http://www.vaclavkovalcik.estranky.cz/ http://www.youtube.com/user/v1adoniskovalcik/videos http://lesopark.webnode.cz/ http://vimeo.com/channels/vkovalcik http://vkovalcik.rajce.idnes.cz/ https://cs-cz.facebook.com/vasek.kovalcik https://twitter.com/#!/vaclavkovalcik http://vkovalcik.blog.cz/ http://www.liter.cz/autor-info-18610 http://www.dailymotion.com/vaclavkovalcik#video=xus6xf Ing. Václav Kovalčík, miluji Československo...

REPUTACE AUTORA:
5,98

Seznam rubrik

Tipy autora