Náš civilizační sen

úterý 17. září 2013 06:44

V onom snu jsem šel s bratrem na houby. Jenže nás přistihl majitel lesa, jak sbíráme pravé hřiby.

V onom snu jsem šel s bratrem na houby. Jenže nás přistihl majitel lesa, jak sbíráme pravé hřiby. Byl velmi nepříjemný, a tak jsme museli vrátit úrodu.

Utíkáme do státního lesa, kde nacházíme bankovky, závěť a rodinnou kroniku. Důvěřujeme lesnímu úkrytu a místní zeleni. Putujeme dál. Náhle se krajina prudce mění v průmyslovou. Uvědomujeme si, že jsme neměli opustit rodinný poklad.

Chceme se vrátit, ale ono to nejde. Vidíme stroje, jak ničí krajinu. Prcháme před nimi. Lezeme do výšin, abychom se vyhnuli masakru. Najednou se ocitáme na mrakodrapu. Přejeme si utéct a zachránit své životy. Vstupujeme do skladu knihovny. Je slunečné ráno. Zastaví nás jedna dáma, která drmolí francouzsky. Poté vycházíme ven na rušnou akademickou půdu.

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Společenské dění, filozofie, věda, politika, próza, poezie aj. umění...

Věnuji se tradicím i experimentům. Píši svobodně své názory. Svobodně tvořím. Mám rád dobrou společnost. Posílám zajímavé internetové odkazy k nahlédnutí: http://www.vaclavkovalcik.estranky.cz/ http://www.youtube.com/user/v1adoniskovalcik/videos http://lesopark.webnode.cz/ http://vimeo.com/channels/vkovalcik http://vkovalcik.rajce.idnes.cz/ https://cs-cz.facebook.com/vasek.kovalcik https://twitter.com/#!/vaclavkovalcik http://vkovalcik.blog.cz/ http://www.liter.cz/autor-info-18610 http://www.dailymotion.com/vaclavkovalcik#video=xus6xf Ing. Václav Kovalčík, miluji Československo...

REPUTACE AUTORA:
5,98

Seznam rubrik

Tipy autora