Zprofanovaná práce

úterý 17. září 2013 04:20

Mnohokrát patří práce ke zprofanovaným pojmům za každého režimu.

Mnohokrát patří práce ke zprofanovaným pojmům za každého režimu. V dnešní době se poctivá práce málo cení. Je smutné, že většina občanů České republiky pobírá podprůměrnou mzdu, kterou bychom mohli nazvat „almužnou.“ Většinou práce neosvobozuje, když se člověk dostane do velkých dluhů. Možná jej osvobozuje pouze místo pracovního procesu, anebo existencionální meditace.

V koncentračních a pracovních táborech bylo myšleno naprosté fyzické i psychické vyčerpání vězně, jenž dostával minimální porce jídla. Navíc byl mlácen a šikanován za každou maličkost. Poté nastalo období naprosté slabosti a nereagování na okolní svět – hranice mezi životem a smrtí. Takhle práce v těchto lágrech osvobozovala!

Jakési osvobození od starostí bývá relativní. Pokud je člověk spokojen se svým zaměstnáním, tak se cítí výborně a důležitě. V opačném případě touží, aby pracovní doba skončila a aby nastalo volno, i když se zdá být krátké. Práce zabíjí v extrémním pojetí – podle nacistů osvobozuje! A proto mějme na paměti historické chyby, aby nedocházelo k pošramocení pojmu „práce.“ Nechtějme otrokářství ve 21. století.

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Společenské dění, filozofie, věda, politika, próza, poezie aj. umění...

Věnuji se tradicím i experimentům. Píši svobodně své názory. Svobodně tvořím. Mám rád dobrou společnost. Posílám zajímavé internetové odkazy k nahlédnutí: http://www.vaclavkovalcik.estranky.cz/ http://www.youtube.com/user/v1adoniskovalcik/videos http://lesopark.webnode.cz/ http://vimeo.com/channels/vkovalcik http://vkovalcik.rajce.idnes.cz/ https://cs-cz.facebook.com/vasek.kovalcik https://twitter.com/#!/vaclavkovalcik http://vkovalcik.blog.cz/ http://www.liter.cz/autor-info-18610 http://www.dailymotion.com/vaclavkovalcik#video=xus6xf Ing. Václav Kovalčík, miluji Československo...

REPUTACE AUTORA:
5,98

Seznam rubrik

Tipy autora