Naše školství si zaslouží lepší budoucnost

středa 11. září 2013 08:55

Nějak se nám v současnosti vytrácí Komenského „škola hrou,“ což je velká škoda. V mezinárodních žebříčcích český národ...

Dle mého názoru by měli být kantoři exaktních věd vůči studujícím tolerantní, aby se zvýšila motivace a vzdělanost českého národa. Vyučující nesmí být arogantní, ale milí a upřímní. Nechť se vzdělávají a kultivují. Totéž platí pro studenty a studentky.

Nějak se nám v současnosti vytrácí Komenského „škola hrou,“ což je velká škoda. V mezinárodních žebříčcích český národ padá ke dnu v přírodních vědách. Kde se nachází vina? Ve zkostnatělosti a neatraktivnosti vzdělávacího procesu. Další chybou je příliš dlouhá vyučovací doba v interiéru. Také motivace učitelů často schází.

Naše školství je tak obětí nelítostných a drastických škrtů, které nikam nevedou. Proto úpadek, když kantoři nemají autoritu a respekt. Jednoduše si odučí a udělají základní povinnosti. Vůbec nejeví zájem o okolní dění – vůbec je nezajímá budoucnost studujících.

A tak skutečným i virtuálním světem kolují informace o podprůměrnosti našeho školství v exaktních vědách. Zde bych řekl, že se humanitní vědy učí lépe na rozdíl od matematiky, fyziky, chemie a informatiky, protože např. historie obsahuje v sobě mnoho poutavých a zajímavých příběhů, které dokážou skutečně zaujmout. Právě umět zaujmout musí být rovněž posláním exaktních věd v našem školství.

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Společenské dění, filozofie, věda, politika, próza, poezie aj. umění...

Věnuji se tradicím i experimentům. Píši svobodně své názory. Svobodně tvořím. Mám rád dobrou společnost. Posílám zajímavé internetové odkazy k nahlédnutí: http://www.vaclavkovalcik.estranky.cz/ http://www.youtube.com/user/v1adoniskovalcik/videos http://lesopark.webnode.cz/ http://vimeo.com/channels/vkovalcik http://vkovalcik.rajce.idnes.cz/ https://cs-cz.facebook.com/vasek.kovalcik https://twitter.com/#!/vaclavkovalcik http://vkovalcik.blog.cz/ http://www.liter.cz/autor-info-18610 http://www.dailymotion.com/vaclavkovalcik#video=xus6xf Ing. Václav Kovalčík, miluji Československo...

REPUTACE AUTORA:
5,98

Seznam rubrik

Tipy autora