Je třeba přemýšlet, kam tenhle svět ve skutečnosti směřuje

čtvrtek 29. srpen 2013 21:28

Jednoho dne se může stát, že nebudeme mít komfort. Pokud bude zničená planeta Země, tak si můžeme zvykat na „somálský“ způsob života. Nechci v tomhle případě strašit...

Všemožné filmy o Armagedonech a katastrofách nemají daleko od pravdy. Stejně tak tvorba hororů a thrillerů. Tyhle žánry se opírají nejen o reálnou skutečnost, ale i o fantazijní prvky. Již mnoho filmových děl „předpovědělo budoucnost,“ v níž žijeme.

Další etapy lidské civilizace jsou na řadě. Všechno se automatizuje, všechno se „terminuje,“ a tak se někdy může stát, že na základě chyby a omylu zanikne současná civilizace.

Všemožné žánry mají k dispozici volné pole záměrů a záběrů. Mohou žít neprobádanou minulostí, současností a neprozkoumanou (vzdálenou) budoucností. Kritici těchto filmů často namítnou, že uvedená díla působí destruktivně na naše děti a mládež. Možná, ale rodiče by měli být způsobilí, aby jim vysvětlili, v čem spočívá myšlenka a nebezpečí daného žánru.

Jednoho dne se může stát, že nebudeme mít komfort. Pokud bude zničená planeta Země, tak si můžeme zvykat na „somálský“ způsob života. Nechci v tomhle případě strašit, ale lidská civilizace míří do globálních problémů – ať už ekologických, potravinových, ekonomických a sociálních.

Jestliže existují poučné filmy o našem žití (o daleké budoucnosti), pak nevidím důvod, proč je má občanská společnost rovnou házet do odpadkového koše.  A proto je třeba v každém případě přemýšlet, kam tenhle svět ve skutečnosti směřuje.

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

MilanTo přece dávno víme, kam směřuje.09:0430.8.2013 9:04:14

Počet příspěvků: 1, poslední 30.8.2013 9:04:14 Zobrazuji posledních 1 příspěvků.

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Společenské dění, filozofie, věda, politika, próza, poezie aj. umění...

Věnuji se tradicím i experimentům. Píši svobodně své názory. Svobodně tvořím. Mám rád dobrou společnost. Posílám zajímavé internetové odkazy k nahlédnutí: http://www.vaclavkovalcik.estranky.cz/ http://www.youtube.com/user/v1adoniskovalcik/videos http://lesopark.webnode.cz/ http://vimeo.com/channels/vkovalcik https://skydrive.live.com/?cid=9e56ae7d40a3dd26&sc=photos http://vkovalcik.rajce.idnes.cz/ https://cs-cz.facebook.com/vasek.kovalcik https://twitter.com/#!/vaclavkovalcik Ing. Václav Kovalčík, miluji Československo...

REPUTACE AUTORA:
5,44

Seznam rubrik

Tipy autora

tento blog
všechny blogy