O situaci v Zambii

úterý 30. červenec 2013 12:29

Reportéři dokumentu měli zakázáno točit měděné doly, protože místní úřady dennodenně ututlávají krutou realitu.

Zhlédl jsem dokument o Zambii, která doplatila na rozsáhlou privatizaci měděných dolů. S místními horníky se zachází jako s občany poslední kategorie. Dokonce se po nich při nástupu do zaměstnání střílí. Jejich plat většinou schlamstne nájemné. Na základní životní potřeby a lékařskou péči nemají finance. Dále se zambijská vláda nestará o lidi, kteří utrpěli pracovní úraz. Zdejší životní prostředí je neustále poškozováno a znečišťováno.

Reportéři dokumentu měli zakázáno točit měděné doly, protože místní úřady dennodenně ututlávají krutou realitu. Sice vyznavači Letniční církve dlouhodobě doufají v nápravu zdejších poměrů, vždyť se dennodenně modlí za zlepšení životních podmínek pracujících. Investoři jsou samozřejmě zváni, jak bylo v dokumentu řečeno.

Nejhorší je však chování Evropské unie, která ždímá z téhle rozvojové země. Vybraní představitelé Evropského parlamentu se před kamerou chovali vůči obyčejným Zambijcům arogantně a pohrdavě. „Zakázaný“ film byl kriticky hozen do koše, protože prý postrádal věrohodnost!

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Společenské dění, filozofie, věda, politika, próza, poezie aj. umění...

Věnuji se tradicím i experimentům. Píši svobodně své názory. Svobodně tvořím. Mám rád dobrou společnost. Posílám zajímavé internetové odkazy k nahlédnutí: http://www.vaclavkovalcik.estranky.cz/ http://www.youtube.com/user/v1adoniskovalcik/videos http://lesopark.webnode.cz/ http://vimeo.com/channels/vkovalcik http://vkovalcik.rajce.idnes.cz/ https://cs-cz.facebook.com/vasek.kovalcik https://twitter.com/#!/vaclavkovalcik http://vkovalcik.blog.cz/ http://www.liter.cz/autor-info-18610 http://www.dailymotion.com/vaclavkovalcik#video=xus6xf Ing. Václav Kovalčík, miluji Československo...

REPUTACE AUTORA:
5,98

Seznam rubrik

Tipy autora