Manifest chaotické kompozice

pondělí 15. červenec 2013 00:43

Detail květu karafiátu
Václav Kovalčík

I chaotičtí umělci mají právo svobodně dýchat.

Často je lidem vyčítáno, že ve svých úvahách nedodržují úvod, stať a závěr. Podobné problémy zažívá i poetický svět. V oblasti výtvarného a fotografického umění se zas objevuje tvrdá kritika, jež napadá chaotickou kompozici.

Úvod, stať a závěr mohou na sebe (dle zákonitostí) navazovat, ale v postmoderních případech nemusejí. Je to o gustu a četných posloupností. Kombinovat, kombinovat a zase kombinovat – toť dějství kvalitního tvůrčího života. Také chaotická poezie si zaslouží své uznání.

A teď k výtvarnému a fotografickému umění. I chaotické „kompo“ může být přínosem pro občanskou společnost. Škoda, že je napadáno nelítostnými kritiky! Nulová tolerance = závist a nenávist ze strany pochybných porot a pochybných anonymů!

Rádoby teorie terorizují svět překrásných múz. Jak dlouho budeme přihlížet těmto nekalým praktikám? Jak dlouho budeme tolerovat zakomplexovanou politiku, která si hraje na vyšší inteligenci? Již bylo dost útoků na adresu chaotické kompozice. Již bylo dost krutých a negativistických ortelů. I chaotičtí umělci mají právo svobodně dýchat.

Václav Kovalčík

 

 

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Společenské dění, filozofie, věda, politika, próza, poezie aj. umění...

Věnuji se tradicím i experimentům. Píši svobodně své názory. Svobodně tvořím. Mám rád dobrou společnost. Posílám zajímavé internetové odkazy k nahlédnutí: http://www.vaclavkovalcik.estranky.cz/ http://www.youtube.com/user/v1adoniskovalcik/videos http://lesopark.webnode.cz/ http://vimeo.com/channels/vkovalcik http://vkovalcik.rajce.idnes.cz/ https://cs-cz.facebook.com/vasek.kovalcik https://twitter.com/#!/vaclavkovalcik http://vkovalcik.blog.cz/ http://www.liter.cz/autor-info-18610 http://www.dailymotion.com/vaclavkovalcik#video=xus6xf Ing. Václav Kovalčík, miluji Československo...

REPUTACE AUTORA:
5,98

Seznam rubrik

Tipy autora