Paradox fotografického umění

neděle 14. červenec 2013 23:34

Knifólie v rozkvětu
Václav Kovalčík

Jestliže je fotka nekvalitní, pak využijme naši schopnost přeměnit ji na senzační obrázek, jenž má své místo i budoucnost.

Rozmazané pozadí u fotografií je v dnešní době in, pokud je centrem dění například květ. V daných případech může být pozadí ostřejší, a to s výrazným objektem sledování. Všechno závisí na podmínkách a gustu vášnivého fotografa, a proto nelze odsuzovat tuto kompozici jen tak na první dojem.

Žijeme ve světě, jenž je plný všemožných záznamů a svědectví. Je nemravné negativisticky napadat kompozici - zejména po umístění rozmanité i nerozmanité fotodokumentace na webech. 

Záleží však na okolnostech a prožitcích autora, vždyť rozmazaná i nerozmazaná scenerie je patentem nás všech. Také záleží, jak snímek dopadne po vyvolání. Něco jiného je elektronický svět a něco jiného zas reálný.

Mnohokrát škodí zaujaté subjektivní poznámky ze strany kritiky, jež nerozumí okolnostem vzniku díla i „atmosférickým podmínkám.“

Na závěr lze požádat všechen umělecký svět o vzájemnou toleranci a trpělivost, protože kvalita díla bývá relativní. Jestliže je fotka nekvalitní, pak využijme naši schopnost přeměnit ji na senzační obrázek, jenž má své místo i budoucnost. Nechť nám k tomu dopomůžou např. programy počítačové grafiky.

Václav Kovalčík

SAM_1422.JPG

Václav Kovalčík

Počet příspěvků: 1, poslední 16.7.2013 9:11:55 Zobrazuji posledních 1 příspěvků.

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Společenské dění, filozofie, věda, politika, próza, poezie aj. umění...

Věnuji se tradicím i experimentům. Píši svobodně své názory. Svobodně tvořím. Mám rád dobrou společnost. Posílám zajímavé internetové odkazy k nahlédnutí: http://www.vaclavkovalcik.estranky.cz/ http://www.youtube.com/user/v1adoniskovalcik/videos http://lesopark.webnode.cz/ http://vimeo.com/channels/vkovalcik https://skydrive.live.com/?cid=9e56ae7d40a3dd26&sc=photos http://vkovalcik.rajce.idnes.cz/ https://cs-cz.facebook.com/vasek.kovalcik https://twitter.com/#!/vaclavkovalcik Ing. Václav Kovalčík, miluji Československo...

REPUTACE AUTORA:
5,55

Seznam rubrik

Tipy autora

tento blog
všechny blogy