Buďme pokrokoví v církevních vztazích

sobota 6. červenec 2013 00:20

Nechci tímhle mini-článkem šířit nenávist, jen chci upozornit na nešvary, které bohužel panují dodnes...

Dlouhodobě mě trápí problém, který se vyskytuje v církevních vztazích – zejména v katolické víře, jež odmítá podávat svátost Eucharistie (přijímání) členům jiných křesťanských církví.

Protestantské a národní církve však povolují, aby u nich přijímali vyznavači katolicismu. Tak proč se dělají rozdíly mezi samotnými křesťany?

Protestantské a národní církve jsou mnohem tolerantnější, vždyť aplikují podobojí způsob svátosti Eucharistie. Katoličtí věřící většinou přijímají samotnou hostii, výjimečně podobojí.

Také mě dlouhodobě trápí, že Mistr Jan Hus nebyl v postmoderní době svatořečen. Tohle odmítnutí si nezaslouží představitel pokrokových myšlenek a ideálů. Tohle odmítnutí si nezaslouží opravdový křesťan, jenž našemu národu otevřel oči. Sice byl rehabilitován, ale to nestačí. Aktuálně se vyskytují nenávistné postoje vůči člověku, jenž za svého života kritizoval chamtivost církevních představitelů.

Nechci tímhle mini-článkem šířit nenávist, jen chci upozornit na nešvary, které bohužel panují dodnes, neboť ještě nezvítězil zdravý rozum v této křehké problematice. Nechtějme se cítit v katolických kostelích jako občané poslední kategorie. A proto buďme pokrokoví v církevních vztazích.

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Společenské dění, filozofie, věda, politika, próza, poezie aj. umění...

Věnuji se tradicím i experimentům. Píši svobodně své názory. Svobodně tvořím. Mám rád dobrou společnost. Posílám zajímavé internetové odkazy k nahlédnutí: http://www.vaclavkovalcik.estranky.cz/ http://www.youtube.com/user/v1adoniskovalcik/videos http://lesopark.webnode.cz/ http://vimeo.com/channels/vkovalcik http://vkovalcik.rajce.idnes.cz/ https://cs-cz.facebook.com/vasek.kovalcik https://twitter.com/#!/vaclavkovalcik http://vkovalcik.blog.cz/ http://www.liter.cz/autor-info-18610 http://www.dailymotion.com/vaclavkovalcik#video=xus6xf Ing. Václav Kovalčík, miluji Československo...

REPUTACE AUTORA:
5,98

Seznam rubrik

Tipy autora