Naše školství potřebuje nápravu

úterý 21. květen 2013 16:49

Naše školství by mělo projít reformou, aby si studenti a studentky uvědomili, že jsou pro naši vlast potřební.

Na studenty se hází špína, a to z důvodu jejich účasti na politických demonstracích. Také se na ně hází špína ohledně státních maturit. Sice většina z nich uspěla, ale výrazná menšina neuspěla. Na diskusních fórech je naší mladé inteligenci vyčítáno, že se do všeho plete. Místní diskutéři jim radí, aby se víc učili.

Také zde panují názory ohledně učňovského školství. S řemeslem by byli mnohem šťastnější než po dlouhodobém gymnaziálním studiu. Jenže na řemeslo se rovněž hází špína. Řemeslo je v dnešní době podřadnou kapitolou.

Aby byl systém spravedlivý, tak se musí oceňovat poctivá práce, aby došlo koneckonců i k ekonomickému růstu v České republice. Právě lidskost bývá pošlapána bezohledným systémem, jenž se nazývá ekonomická recese.  Mnoho rodičů chce mít ze svých potomků nositele akademických titulů. A proto se řemeslo hází do koše ve společenském a hodnotovém měřítku.

Chyba je v systému a náladovosti. Chyba je v předsudcích a bezohledném kalkulování. Naše školství by mělo projít reformou, aby si studenti a studentky uvědomili, že jsou pro naši vlast potřební. Náprava situace spočívá v nastolení slušného řádu, jenž musí být plný motivace. Také neuškodí zvýšení mezd u „zapomenutých“ a „nepopulárních“ profesí.   

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Společenské dění, filozofie, věda, politika, próza, poezie aj. umění...

Věnuji se tradicím i experimentům. Píši svobodně své názory. Svobodně tvořím. Mám rád dobrou společnost. Posílám zajímavé internetové odkazy k nahlédnutí: http://www.vaclavkovalcik.estranky.cz/ http://www.youtube.com/user/v1adoniskovalcik/videos http://lesopark.webnode.cz/ http://vimeo.com/channels/vkovalcik http://vkovalcik.rajce.idnes.cz/ https://cs-cz.facebook.com/vasek.kovalcik https://twitter.com/#!/vaclavkovalcik http://vkovalcik.blog.cz/ http://www.liter.cz/autor-info-18610 http://www.dailymotion.com/vaclavkovalcik#video=xus6xf Ing. Václav Kovalčík, miluji Československo...

REPUTACE AUTORA:
5,98

Seznam rubrik

Tipy autora