Přímá volba prezidenta České republiky je nedůsledná!

pátek 18. leden 2013 22:12

Buď se bude topkat dál, anebo spózovat!

Zas šité horkou jehlou, zas nedůsledné a chaotické – toť přímá volba prezidenta v naší rozkradené zemi. Nelíbí se mi, že do duelu prošel Miloš Zeman s Karlem Schwarzenbergem. 

Pokud bych měl šlechtický původ a šlechtické zázemí – také bych mohl lákat voliče, pořádat bohaté rauty, mít vysoce nadprůměrnou mzdu atd.. Berme však tenhle fejetonistický výrok jako nadsázku…

Kdyby mě milovala Česká republika, žilo by se nám všem skutečně dobře. K tomu bych zasadil ještě více rostlin, ať je na šťastnou budoucnost. Rostlo by více domácích a exotických dřevin, měli bychom např. obnovené skleníky – mohli bychom konečně Holanďanům konkurovat…

Abych byl nestranný, nemůžeme přehlížet nedostatky uvedeného systému, které ublížily registrovaným i neregistrovaným kandidátům (např. 50 000 podpisů a „neznámý“ původ některých z nich). Ústavní soud opět ukázal, že je vazalem oligarchie! Stejně tak umělci předvedli, jak dovedou lézt pohlavárům do zadnice.

Nyní se rozhoduji, zda odvolit druhé kolo, anebo zůstat doma s rostlinami. Toť dilema, neboť se mi nelíbí oba prezidentští kandidáti (Miloš Zeman a Karel Schwarzenberg). Jak mohou občané hlasitě tleskat huhňavému projevu, jak mohou občané tleskat humoru, který neřeší situaci většiny lidí v České republice! Noblesní mediální výbava bohužel zakrývá problémy téhle země! Je to historický omyl, že jsme se dostali do situace, kdy máme volit osobnosti, které nesou zodpovědnost za současný marasmus v zemi České, Moravské i Slezské!

Buď se bude topkat dál, anebo spózovat! Ve svém životě nedůvěřuji šlechticům, monarchii, oligarchii, přehnanému liberalismu a přehnanému konzervatismu. Tihle komici patří do divadla, anebo rovnou do cirkusu.

Na závěr bych chtěl veřejně sdělit, aby si lidé nenechali kálet na hlavu a aby prezidentská funkce byla zákonně víc a víc odvolatelná. S poděkováním za Váš čas.

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Společenské dění, filozofie, věda, politika, próza, poezie aj. umění...

Věnuji se tradicím i experimentům. Píši svobodně své názory. Svobodně tvořím. Mám rád dobrou společnost. Posílám zajímavé internetové odkazy k nahlédnutí: http://www.vaclavkovalcik.estranky.cz/ http://www.youtube.com/user/v1adoniskovalcik/videos http://lesopark.webnode.cz/ http://vimeo.com/channels/vkovalcik http://vkovalcik.rajce.idnes.cz/ https://cs-cz.facebook.com/vasek.kovalcik https://twitter.com/#!/vaclavkovalcik http://vkovalcik.blog.cz/ http://www.liter.cz/autor-info-18610 http://www.dailymotion.com/vaclavkovalcik#video=xus6xf Ing. Václav Kovalčík, miluji Československo...

REPUTACE AUTORA:
5,98

Seznam rubrik

Tipy autora