Dilema v umění

neděle 5. únor 2012 17:00

Existuje nezáviděníhodná problematika, která nám může i nemusí promlouvat do našeho svědomí ohledně veškerého umění.

Existuje nezáviděníhodná problematika, která nám může i nemusí promlouvat do našeho svědomí ohledně veškerého umění. Právě souměrnost se mnohdy bije s nesouměrností. Například při focení prožíváme dilema, zda pořídit záběry původní, které jsou dle kritiky nevhodné a zbytečné; zda máme pořídit a vystihnout pravdu, anebo celé veřejnosti "lhát" o ideálním stavu prostředí.

Máme při umění "pomáhat" svému prostředí, anebo vybírat to nejhezčí? Máme právo do těchto "stanovených" kompozic zasahovat, anebo se podřídit původnímu rozvržení v prostoru? Často se objevuje cesta ve volbě nejhezčích, pravdivých a zajímavých okamžiků. Již dlouho prožívá uvedené dilema snad celý odborný i laický svět.

Václav Kovalčík, Náchod

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Společenské dění, filozofie, věda, politika, próza, poezie aj. umění...

Věnuji se tradicím i experimentům. Píši svobodně své názory. Svobodně tvořím. Mám rád dobrou společnost. Posílám zajímavé internetové odkazy k nahlédnutí: http://www.vaclavkovalcik.estranky.cz/ http://www.youtube.com/user/v1adoniskovalcik/videos http://lesopark.webnode.cz/ http://vimeo.com/channels/vkovalcik http://vkovalcik.rajce.idnes.cz/ https://cs-cz.facebook.com/vasek.kovalcik https://twitter.com/#!/vaclavkovalcik http://vkovalcik.blog.cz/ http://www.liter.cz/autor-info-18610 http://www.dailymotion.com/vaclavkovalcik#video=xus6xf Ing. Václav Kovalčík, miluji Československo...

REPUTACE AUTORA:
5,98

Seznam rubrik

Tipy autora