Teorie "nekonečného" hazardu

čtvrtek 2. únor 2012 22:21

Notorické sázení  je ze společenského hlediska odpudivé...

Notorické sázení  je ze společenského hlediska odpudivé.  Hazardují tak zoufalí lidé, kteří se neustále zadlužují, neboť vidí lepší budoucnost, pokud vyhrají větší balík peněz, jímž pokryjí veškeré dluhy a zajistí si bohatý život.

A tak pokračují se svým zaprodáním v domnění, že najdou vysvobození  z neblahé životní situace. Uzavírají další a další půjčky, snaží se neustále překlenovat úvěry, berou si nové závazky. Řídí své záporné konto, však se jednoho dne objeví štěstěna.

Zároveň se vytváří dojem plnění závazků, ale nekonečná spirála se víc a víc rozšiřuje. Ještě nebývá zle, ještě není veškerý život ztracen. Jednou se naplní vysněný jackpot.  Jednou nastanou překrásné dny, vždyť činnost notorického hráče je velkým dobrodružstvím.

A proto teorie nekonečného hazardu hazarduje se vším, hazarduje s námi, hazarduje s jednotlivci, rodinami, uskupeními, dokonce i se státními rozpočty ve víře v uchopení nesmírného bohatství, které se usmívá a láká tak k dalším "promrhaným" investicím.

Václav Kovalčík, Náchod

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Společenské dění, filozofie, věda, politika, próza, poezie aj. umění...

Věnuji se tradicím i experimentům. Píši svobodně své názory. Svobodně tvořím. Mám rád dobrou společnost. Posílám zajímavé internetové odkazy k nahlédnutí: http://www.vaclavkovalcik.estranky.cz/ http://www.youtube.com/user/v1adoniskovalcik/videos http://lesopark.webnode.cz/ http://vimeo.com/channels/vkovalcik http://vkovalcik.rajce.idnes.cz/ https://cs-cz.facebook.com/vasek.kovalcik https://twitter.com/#!/vaclavkovalcik http://vkovalcik.blog.cz/ http://www.liter.cz/autor-info-18610 http://www.dailymotion.com/vaclavkovalcik#video=xus6xf Ing. Václav Kovalčík, miluji Československo...

REPUTACE AUTORA:
5,98

Seznam rubrik

Tipy autora