O termínu Naivní věda

čtvrtek 2. únor 2012 20:03

Naivní věda bývá zpestřením našeho životního dějství, neboť je vhodná pro všechny zájemce z odborného i laického světa.

Naivní věda bývá zpestřením našeho životního dějství, neboť je vhodná pro všechny zájemce z odborného i laického světa. Prosazuje trpělivé pozorování přírody, veškerého prostředí a vztahů na empirické úrovni. Zároveň dochází k nezávislému vyhodnocení daných situací - je bráno v potaz subjektivní i objektivní hledisko.

Jednotliví aktéři Naivní vědy jsou hrdinové společnosti, neboť publikují svoje myšlenky, postoje, zážitky a prožitky, anebo je nikde nezveřejňují. Jsou výřeční i nevýřeční, vzájemně se tolerují, a proto může projev důvěry a obětavosti většinovou společnost třeba i pobouřit.

Naivní vědci tak dráždí akademická aj. odborná prostředí, zároveň postupují proti lidské lhostejnosti, bojují proti projevům národních i světových krizí. Bývají zatracováni, neoblíbeni, žijí svou filozofií, intuicí, iniciativou, pracovitostí i odpočinkem.

Milují planetu Zemi, celý vesmír - zabývají se materialistickým i idealistickým uvažováním. Občas touží překročit filozofické, vědecké i umělecké hranice. Žijí existencionálně, mají rádi "ostrůvky" přívětivých a harmonických období. Žijí symbolikou, experimenty, bádáním a hledáním alternativ  individuálních i společenských životních cest.

Václav Kovalčík, Náchod

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Společenské dění, filozofie, věda, politika, próza, poezie aj. umění...

Věnuji se tradicím i experimentům. Píši svobodně své názory. Svobodně tvořím. Mám rád dobrou společnost. Posílám zajímavé internetové odkazy k nahlédnutí: http://www.vaclavkovalcik.estranky.cz/ http://www.youtube.com/user/v1adoniskovalcik/videos http://lesopark.webnode.cz/ http://vimeo.com/channels/vkovalcik http://vkovalcik.rajce.idnes.cz/ https://cs-cz.facebook.com/vasek.kovalcik https://twitter.com/#!/vaclavkovalcik http://vkovalcik.blog.cz/ http://www.liter.cz/autor-info-18610 http://www.dailymotion.com/vaclavkovalcik#video=xus6xf Ing. Václav Kovalčík, miluji Československo...

REPUTACE AUTORA:
5,98

Seznam rubrik

Tipy autora