Paradox sociálních podpor

neděle 29. leden 2012 17:24

Jsou netrpělivě očekávány, aby pokryly splácení úvěrů a aby skončily v lichvářském zajetí.

Jsou netrpělivě očekávány, aby pokryly splácení úvěrů a aby skončily v lichvářském zajetí. Bohužel se ocitáme ve zhoubné spirále, která hovoří o neadresnosti finančních podpor. Peníze tak bývají tímhle způsobem "skartovány."

Zoufalství jenom kvete, což se podobá situaci v rozvojových zemích. Veškeré preventivní programy selhávají, neboť na lidském neštěstí vydělávají pochybné společnosti, které poskytují úvěr za astronomické úroky.

Společnost se jeví v celku oslabeně, neboť musí strpět "záměry" úzké skupiny lidí. Doplácí tak na kriminalitu a lichvářské prostředí. Doplácí na bujení hazardu. Doplácí na zdevastované školství. A proto se daří neetickým "podnikatelským záměrům," které těží z neznalosti a lidské důvěřivosti.

Václav Kovalčík, Náchod
Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Společenské dění, filozofie, věda, politika, próza, poezie aj. umění...

Věnuji se tradicím i experimentům. Píši svobodně své názory. Svobodně tvořím. Mám rád dobrou společnost. Posílám zajímavé internetové odkazy k nahlédnutí: http://www.vaclavkovalcik.estranky.cz/ http://www.youtube.com/user/v1adoniskovalcik/videos http://lesopark.webnode.cz/ http://vimeo.com/channels/vkovalcik http://vkovalcik.rajce.idnes.cz/ https://cs-cz.facebook.com/vasek.kovalcik https://twitter.com/#!/vaclavkovalcik http://vkovalcik.blog.cz/ http://www.liter.cz/autor-info-18610 http://www.dailymotion.com/vaclavkovalcik#video=xus6xf Ing. Václav Kovalčík, miluji Československo...

REPUTACE AUTORA:
5,98

Seznam rubrik

Tipy autora