Globalizace, multikulturalismus a vývoj jazyka

čtvrtek 12. leden 2012 20:43

Globalizace, která je spojená s multikulturalismem, může být definována jako návrat do období ještě před stavbou Babylonské věže.

Globalizace, která je spojená s multikulturalismem, může být definována jako návrat do období ještě před stavbou Babylonské věže. Na základě globalizace se obohacuje slovní zásoba daných jazyků, navíc dochází k postupnému sjednocování těchto řečí.

Často se objevují kritiky, že je český jazyk napadán novodobými výrazy. Pokud bychom celkově brali v úvahu archaismy a neologismy, tak vlastně na tom vyděláme ohledně rozšíření slovní zásoby. A tak se náš jazyk může později stát světovým, neboť si okolní národy všimnou jeho logické gramatiky.

Vůbec bych neviděl tragicky pronikání nových slov do naší řeči. Podmínkou by samozřejmě bylo rozsáhlé užití slovní zásoby při různých příležitostech, vždyť máme do celého světa otevřené dveře. Stačí jen využít tu správnou situaci, aby veškeré úsilí našich předků nebylo marné.

Václav Kovalčík, Náchod
Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Václav Kovalčík

Společenské dění, filozofie, věda, politika, próza, poezie aj. umění...

Věnuji se tradicím i experimentům. Píši svobodně své názory. Svobodně tvořím. Mám rád dobrou společnost. Posílám zajímavé internetové odkazy k nahlédnutí: http://www.vaclavkovalcik.estranky.cz/ http://www.youtube.com/user/v1adoniskovalcik/videos http://lesopark.webnode.cz/ http://vimeo.com/channels/vkovalcik http://vkovalcik.rajce.idnes.cz/ https://cs-cz.facebook.com/vasek.kovalcik https://twitter.com/#!/vaclavkovalcik http://vkovalcik.blog.cz/ http://www.liter.cz/autor-info-18610 http://www.dailymotion.com/vaclavkovalcik#video=xus6xf Ing. Václav Kovalčík, miluji Československo...

REPUTACE AUTORA:
5,98

Seznam rubrik

Tipy autora